Jak wybrać akumulator?
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wybrać akumulator?

Zima to okres, gdy problemy z akumulatorami samochodowymi są większe niż kiedykolwiek. Niskie temperatury powodują bowiem, że słabe i stare baterie nie są w stanie oddać zgromadzonej energii i efektem jest to, że zimnym porankiem po prostu nie jesteśmy w stanie odpalić silnika naszego auta.

Niestety w wielu przypadkach stary akumulator nie nadaje się już do niczego i konieczna jest wymiana na nowy. Sprawdźmy więc, jak prawidłowo dobrać baterię do konkretnego pojazdu.

Zwróć uwagę na parametry akumulatora

Przede wszystkim nie można zakupić pierwszej lepszej baterii z półki sklepowej. Akumulatory są bowiem produkowane w różnych wymiarach i jeżeli tych nie zachowamy, to nowa bateria po prostu fizycznie nie zmieści się pod maskę. Na szczęście nie musimy urządzenia mierzyć, ponieważ wymiary są bezpośrednio skorelowane z pojemnością energetyczną, wyrażoną w amperogodzinach (oznaczenie „Ah”).

Wymontowując stary akumulator, zwróćmy uwagę na to, co napisane jest na jego bocznej nalepce. Najbardziej istotne dwa parametry to pojemność (Ah) oraz prąd rozruchowy (A). Akumulatory w Poznaniu na Grunwaldzie możemy kupić w różnych sklepach motoryzacyjnych, jeżeli nie jesteśmy pewni jaką konkretnie baterię nam potrzeba, spytajmy sprzedawcy.

By wybrać sklep, który ma najkorzystniejszą ofertę różnego rodzaju baterii, najlepiej jest wyszukać ich listę w sieci. Wpiszmy więc typ jaki jest nam potrzebny oraz nazwę miasta, na przykład „akumulatory Bosch S5 Poznań„.

Dostaniemy listę sklepów, gdzie taki właśnie akumulator jest dostępny do kupienia, nie pozostaje więc nic innego jak wybrać najlepszą ofertą cenową i udać się na miejsce. Część sklepów przy zakupie oferuje usługę wymiany baterii w samochodzie gratis, nie będziemy więc musieli robić tego sami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak trafić z ofertą firmy do szerokiego grona odbiorców?
Jak trafić z ofertą firmy do szerokiego grona odbiorców?
W naszych czasach każde przedsiębiorstwo potrzebuje dobrych technik reklamowych, by przyciągnąć potencjalnych klientów. Starannie dobrana strategia marketingowa pozwoli zostawić w […]
Zalety płynące z korzystania z pelletu drzewnego
Zalety płynące z korzystania z pelletu drzewnego
Coraz więcej osób rezygnuje z ogrzewania pomieszczeń domowych tradycyjnym węglem i drewnem na rzecz paliw bardziej ekologicznych. Doskonałym przykładem jest […]
Jakie pozytywne właściwości przemawiają za stosowaniem colostrum?
Jakie pozytywne właściwości przemawiają za stosowaniem colostrum?
Colostrum to naturalny produkt, nazywany inaczej „siarą”, który powstaje w gruczołach mlekowych ssaków tuż przed porodem oraz do trzech dni […]
Ostatnie wpisy