Dom i wnętrze

Ozdobne i funkcjonalne – kilka słów o zaletach żarówek LED

LED jest skrótem od diody emitującej światło. Jeszcze kilka lat temu stanowiły nowinkę technologiczną, do której każdy podchodził z dużą rezerwą. Obecnie ponad 60% żarówek w domach to właśnie LED. Jakimi zaletami się charakteryzują, że tak chętnie są kupowane?

Energooszczędność

Jedną z największych zalet tego typu oświetlenia jest to, że oszczędzają światło. Nic dziwnego, w końcu niewielka dioda o mocy 3,5W daje tyle samo światła co 50W żarówka żarowa. A to w konsekwencji oznacza, że w domowym budżecie zostają pieniądze.

Ciekawy design

Oszczędności oszczędnościami, ale równie ważny jest przecież wygląd. Wiele osób przywiązuje bardzo dużą uwagę do tego, żeby w mieszkaniu każdy element wyposażenia był dopracowany w najmniejszym szczególe. Jeśli ktoś decyduje się na żyrandol za kilka tysięcy złotych, na pewno też nie chce, aby brzydka żarówka zepsuła efekt. Dlatego też warto postawić na diody LED, które się bardzo ładnie prezentują. Występują w wielu kształtach, posiadają też różne gwinty. Duży ich wybór będzie można znaleźć m.in. na stronie internetowej https://sklep.profiled.pl/zarowki-cat-117.

Długa żywotność

Kolejną ważną zaletą jest to, że żarówki ledowe świecą zdecydowanie dłużej niż tradycyjne odpowiedniki. Oznacza to, że większą ilość pieniędzy pozostające w kieszeni. Dodatkowo produkowanych jest mniej odpadów.

Pozytywny wpływ na środowisko

Naukowcy obliczyli także, że tradycyjne żarówki zużywały około 8% światowej produkcji prądu. Gdyby we wszystkich domach pojawiły się diody, zużycie to zmalałoby do około 2%. Energia elektryczna w dużej mierze pozyskiwana jest nadal w tradycyjnych elektrowniach węglowych. Co przyczynia się do produkcji gazów cieplarnianych. Dlatego właśnie diody uznawane są za technologię przyjazną środowisku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji