Ozdobne i funkcjonalne – kilka słów o zaletach żarówek LED
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ozdobne i funkcjonalne – kilka słów o zaletach żarówek LED

LED jest skrótem od diody emitującej światło. Jeszcze kilka lat temu stanowiły nowinkę technologiczną, do której każdy podchodził z dużą rezerwą. Obecnie ponad 60% żarówek w domach to właśnie LED. Jakimi zaletami się charakteryzują, że tak chętnie są kupowane?

Energooszczędność

Jedną z największych zalet tego typu oświetlenia jest to, że oszczędzają światło. Nic dziwnego, w końcu niewielka dioda o mocy 3,5W daje tyle samo światła co 50W żarówka żarowa. A to w konsekwencji oznacza, że w domowym budżecie zostają pieniądze.

Ciekawy design

Oszczędności oszczędnościami, ale równie ważny jest przecież wygląd. Wiele osób przywiązuje bardzo dużą uwagę do tego, żeby w mieszkaniu każdy element wyposażenia był dopracowany w najmniejszym szczególe. Jeśli ktoś decyduje się na żyrandol za kilka tysięcy złotych, na pewno też nie chce, aby brzydka żarówka zepsuła efekt. Dlatego też warto postawić na diody LED, które się bardzo ładnie prezentują. Występują w wielu kształtach, posiadają też różne gwinty. Duży ich wybór będzie można znaleźć m.in. na stronie internetowej https://sklep.profiled.pl/zarowki-cat-117.

Długa żywotność

Kolejną ważną zaletą jest to, że żarówki ledowe świecą zdecydowanie dłużej niż tradycyjne odpowiedniki. Oznacza to, że większą ilość pieniędzy pozostające w kieszeni. Dodatkowo produkowanych jest mniej odpadów.

Pozytywny wpływ na środowisko

Naukowcy obliczyli także, że tradycyjne żarówki zużywały około 8% światowej produkcji prądu. Gdyby we wszystkich domach pojawiły się diody, zużycie to zmalałoby do około 2%. Energia elektryczna w dużej mierze pozyskiwana jest nadal w tradycyjnych elektrowniach węglowych. Co przyczynia się do produkcji gazów cieplarnianych. Dlatego właśnie diody uznawane są za technologię przyjazną środowisku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Produkty wykrywalne, które stosuje się w przemyśle
Produkty wykrywalne, które stosuje się w przemyśle
W trakcie produkcji żywności niezwykle ważna jest jej kontrola pod względem bezpieczeństwa do spożycia. W gotowym, wysyłanym do sklepów czy […]
Na podstawie jakich cech można wybrać odpowiednią maszynę do szycia?
Na podstawie jakich cech można wybrać odpowiednią maszynę do szycia?
Obecnie zaskakująco wiele kobiet w różnym wieku zajmuje się w wolnych chwilach szyciem oraz przerabianiem ubrań. Jest to bowiem niezwykle […]
Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki?
Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki?
Nieprzyjemna woń z lodówki to jedna z tych sytuacji, gdy musimy podjąć radykalne kroki w celu wyeliminowania przyczyny – funkcjonowanie […]
Ostatnie wpisy