Wyroby tytoniowe – jakie alternatywy do papierosów można zapalić?
Życie i człowiek
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wyroby tytoniowe – jakie alternatywy do papierosów można zapalić?

Tańsze, smaczniejsze, mocniejsze — najciekawsze alternatywy dla klasycznego palenia

Chociaż palenie zwykłych papierosów nadal ma swoich zwolenników, coraz szersza grupa palaczy szuka zdrowszych, tańszych, lub po prostu ciekawszych alternatyw. Na szczęście dla nich, palenie wcale nie musi ograniczać się do popularnej „fajki”, a zamienników dla niej jest tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Skręty tytoniowe — opcja dla tych, dla których smak jest priorytetem

Popularnym zamiennikiem dla dostępnych w każdym kiosku, kolorowych paczek, są papierosy skręcane samodzielnie. O ile przez pewien okres, nim nabierzemy wprawy, proces samego skręcania może być dość czasochłonny, ten styl palenia ma swoje zalety. Przede wszystkim mamy dowolność w wyborze tytoniu, którego jakość w masowo produkowanych papierosach nie zawsze odpowiada naszym oczekiwaniom. Na rynku znajdziemy bardzo wiele rodzajów tytoniu, w tym bardzo wiele mieszanek, tzw. „blendów”. Warto przetestować kilka z nich, by znaleźć swojego faworyta. Ostatecznie możemy nawet zmieszać ze sobą kilka produktów, aby uzyskać jak najlepszy smak.

Dobierając tytoń, musimy także zaopatrzyć się w odpowiednie bibułki. Warto o to zadbać, wybierając te wysokiej jakości, dostępne np. na witrynie https://vaporshop.pl/pl/14-bibulki. Ilość dostępnych na rynku bibułek, podobnie jak w przypadku reszty potrzebnych nam produktów, jest naprawdę szeroki. 

Wybieramy filtr

Ważnym elementem naszego zestawu będzie też zestaw filtrów. Jedną z opcji, jakimi możemy zastąpić w naszym skręcanym papierosie klasyczny, najtańszy filtr, jest filtr z węglem aktywnym. To popularne rozwiązanie i wielu palaczy bardzo ceni sobie używanie tego rodzaju filtrów. 

E-papierosy – modne, ale czy najlepsze?

Najpowszechniejszą z alternatyw są popularny ostatnimi czasy e-papieros oraz IQOS, stojący w rozkroku pomiędzy światem klasycznych papierosów i rynkiem ich elektronicznych odpowiedników. Jeśli chodzi o te pierwsze — wybór jest niemal nieograniczony. Możemy przebierać w setkach producentów, modeli i dostępnych kolorów, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Następnie kupujemy odpowiedni wkład, tj. „olejek”. Tutaj możliwości mamy jeszcze więcej — napotkamy wkłady o różnej zawartości nikotyny i w niezliczonych, nierzadko egzotycznych smakach. Główną zaletą korzystania z tego typu urządzeń jest mniej szkodliwy wpływ na zdrowie, jednak dostępne są one na rynku na tyle krótko, że nie możemy mieć co do tego całkowitej pewności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Oczyszczalnie ścieków – dlaczego są wykorzystywane?
Oczyszczalnie ścieków – dlaczego są wykorzystywane?
Oczyszczalnie ścieków służą do oczyszczania i unieszkodliwiania ścieków. Są one zaprojektowane tak, aby usunąć cząstki stałe ze ścieków i oddzielić […]
Funkcjonalne prezenty dla najmłodszych – w co warto zainwestować
Funkcjonalne prezenty dla najmłodszych – w co warto zainwestować
Kupowanie prezentów dla najmłodszych stanowi dla wielu osób znaczne wyzwanie ze względu na ogólną dostępność wielu produktów. Rodzice w znacznej […]
Prezent dla kawosza – co sprawdzi się na każdą okazję?
Prezent dla kawosza – co sprawdzi się na każdą okazję?
Amatorów picia kawy jest wielu. Stąd też na rynku można znaleźć liczne akcesoria, dzięki którym przygotowanie tego aromatycznego napoju będzie […]
Ostatnie wpisy