Przemysł i technika

Pierścienie gumowe, oringi i uszczelki silikonowe itp. gdzie je spotykamy?

Pierścienie gumowe, oringi i uszczelki silikonowe to produkty przemysłowe występujące i uzupełniające wiele pomniejszych gałęzi produkcyjnych w przemysłach takich jak motoryzacyjny, budowlanym i inne.

Gumowe pierścienie – w jaki sposób produkowane?

Pierścienie gumowe mogą być wykonane z gumy naturalnej, syntetycznej lub kombinacji obu. Kauczuk naturalny jest produkowany przez skrawanie drzew, które go wytwarzają. Kauczuk syntetyczny https://hupex.pl/ jest wytwarzany przez kondensację substancji chemicznych w celu utworzenia łańcuchów polimerowych znanych jako poliizopren.

Łańcuchy te są następnie sieciowane w celu utworzenia elastomerów, które mogą być formowane w różne kształty i rozmiary. Obie formy gumy są dostępne w postaci litych arkuszy, rur lub prętów do zastosowań, w których ważna jest stabilność wymiarowa.

Znane wszystkim uszczelki silikonowe – zastosowanie i produkcja

Silikon to polimer o organicznej bazie, który tworzy długie łańcuchy cząsteczek. Każda cząsteczka ma dwa atomy krzemu połączone ze sobą i otoczone innymi atomami, takimi jak tlen lub chlor. Ze względu na budowę, uszczelki silikonowe są przeznaczone do stosowania w ekstremalnych temperaturach do 500 stopni Celsjusza. Mają doskonałą odporność na ciepło, olej, smar i wiele chemikaliów, co czyni je idealnymi do stosowania w samochodowych układach paliwowych i innych zastosowaniach obejmujących ekstremalne temperatury lub agresywne chemikalia.

Uszczelki silikonowe są w różnych kształtach i rozmiarach od okrągłych Oringów do uszczelek płaskich z gwintem męskim/żeńskim na obu końcach, co pozwala na łatwiejszą instalację przed trwałym uszczelnieniem klejem, takim jak klej epoksydowy lub płynny uszczelniacz gwintu (LTS).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji