Zdrowy styl życia

Co robić, kiedy nadwyrężymy sobie łokieć?

Wskutek nieprawidłowego uprawiania sportów, takich jak wioślarstwo, siatkówka, tenis, badminton, czy ping-pong może dojść do przeciążenia mięśni i stawu łokciowego. Negatywny wpływ może mieć także obciążanie jednej ręki podczas pracy przy komputerze, czy przenoszenia ciężkich przedmiotów.

Efektem takiego przeciążenia będzie nasilający się przy poruszaniu ręką ból łokcia. Przypadłość ta często nazywana jest łokciem tenisisty. W przypadku zdiagnozowania urazu łokcia należy odciążyć rękę i mocno ograniczyć ruchy nią. Ponadto można przyjąć dostępne bez recepty leki przeciwbólowe i zastosować okłady chłodzące z lodu w połączeniu z maściami rozgrzewającymi. Gdy ból nie ustępuje przez dłuższy czas, konieczna będzie wizyta u lekarza specjalisty, który wykluczy poważniejsze schorzenia i zleci odpowiednią rehabilitację.

Ciekawym sposobem na łagodzenie objawów jest opaska magnetyczna na łokieć. Składa się ona z ręcznie wszytych magnesów ferro-ceramicznych i elastycznej taśmy ortopedycznej, która zapewnia wysoką przepuszczalność powietrza. Dzięki zastosowaniu ekologicznych materiałów o specjalnej strukturze możliwy jest dopływ energii, która pochodzi z naturalnych magnesów i tlenu. Jest to niezwykle istotne w procesie leczenia i rehabilitacji.

Gdzie kupić opaskę?

Decydując się na zakup opaski magnetycznej, warto korzystać z artykułów wysokiej jakości od renomowanych producentów.

Polecanym dystrybutorem, oferującym szeroki wybór produktów wysokiej jakości jest https://butterfly-mag.com/. Firma posiada w swoim asortymencie towary w różnych rozmiarach, dopasowane do potrzeb klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji