Odwadnianie piasku – w jakim celu się je wykonuje?
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odwadnianie piasku – w jakim celu się je wykonuje?

W oczach przeciętnego zjadacza chleba piasek to po prostu łatwy do przeoczenia element krajobrazu. W przemyśle to jednak cenne kruszywo. To skała osadowa, w głównej mierze złożona z drobnych ziaren kwarcu. Jednak aby znalazła się ona w firmie, która przerobi ją na szkło, ceramikę czy też wykorzysta w budownictwie lub przemyśle chemicznym, musi najpierw zostać wydobyta, wypłukana, a następnie wysuszona. Jak odbywa się taki proces i skąd pozyskuje się ten surowiec?

Piasek kwarcowy w przemyśle, nie tylko na plaży

Do odwadniania piasku i żwiru używa się wysokospecjalistycznego sprzętu. Dostępne na stronie http://www.zwir-kop.pl/index.php?op=str,3,0,0&j= odwadniacze taśmowe to właśnie urządzenia, które nie tylko odsączają pulpę piaskową, ale usuwają też zanieczyszczenia organiczne i inne drobne frakcje. Dzięki temu pozyskany surowiec staje się idealnym, gotowym do sprzedaży kruszywem. W pełni zdatnym do dalszego wykorzystania.

Odwadnianie i płukanie piasku sprawdza się przy eksploatacji złóż wodnych, ale też w oczyszczalniach ścieków, które to prawnie zobowiązane są do jego odzyskiwania. Odpowiednie technologie separujące, płuczące i oczyszczające piasek z odpadów i gruboziarnistych zanieczyszczeń pozwalają uzyskać wysokiej jakości frakcje i ponowne ich zagospodarowanie. Piasek taki może być wykorzystywany następnie w betoniarniach czy przy produkcji kostki brukowej, tworzyw sztucznych, materiałów ognioodpornych oraz szkła. Tym sposobem coś, co było odpadem, staje się jakościowym i pożądanym przez wiele firm surowcem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zaprojektować wizytówki?
Jak zaprojektować wizytówki?
Prowadzenie firmy wymaga respektowania pewnych praw i nakazuje przestrzegania wymogów pracy czy umów z pracownikami i usługodawcami. Chociaż w polskim […]
Wyjedź na wakacje, zabierając dom ze sobą
Wyjedź na wakacje, zabierając dom ze sobą
Wyjechać na wakacje i mieć dom zawsze przy sobie? Zakupiłeś działkę nad wodą w stanie surowym, a zbliża się fala […]
Mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?
Mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?
Kupno mieszkania to bardzo poważna inwestycja, dlatego też należy rozważyć wszelkie za i przeciw z tym związane. Mieszkania można podzielić […]
Ostatnie wpisy