Dom i wnętrze

Zasłony w domu – jak je prawidłowo zawiesić?

Zasłona jest świetnym dodatkiem do każdego wnętrza. Dobrze dobrana, ale również perfekcyjnie powieszona nie tylko uzupełni pomieszczenie, ale również nada mu ciepła oraz niepowtarzalnego charakteru, dlatego ważne jest, by decydując się na jej zakup przemyśleć każdy nawet najdrobniejszy szczegół. 

Prawidłowa długość zasłony

Zasłona ma za zadanie wizualnie powiększyć pomieszczenie. By jednak uzyskać taki efekt, należy powiesić ją na maksymalnej długości od sufitu do podłogi. Optymalnym rozwiązaniem byłaby szyna na suficie, jednak taki rodzaj montażu nie będzie pasował do każdego wnętrza. Wieszając zasłonę maksymalnie wysoko, nie traci się przestrzeni nad oknem, a dzięki temu pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne.  

Karnisz i szyna – najlepsze rozwiązania

Karnisz lub szyna, na której powiesimy zasłonę lub firankę powinien być co najmniej o długości okna. Jednak jeśli chcemy, by zasłona wyglądała elegancko, a okno wydawało się szersze i wpuszczało do pomieszczenia więcej światła, elementy te muszą być zdecydowanie szersze. Jeśli z jakiegoś powodu chcemy ukryć szynę lub karnisz, z pomocą przychodzi listwa karniszowa. To doskonały dodatek do każdego wnętrza, niezależnie od tego czy preferujemy tradycyjne, czy nowoczesne. Niewielkim kosztem, bez pomocy specjalistów lub architekta możemy odmienić każde pomieszczenie i sprawić, że będzie prezentowało się estetycznie. Oprócz tego, że jest to rozwiązanie miłe dla oka, to dodatkowo ma również praktyczne zastosowanie. Wyprofilowany kształt umożliwia wykonanie z tyłu oświetlenia LED, które dodatkowo rozjaśni pomieszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji