Niezbędne wyposażenie do prowadzenia cukierni
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niezbędne wyposażenie do prowadzenia cukierni

Możesz zrobić piękne desery za pomocą kilku prostych narzędzi, ale posiadanie odpowiedniego wyposażenia cukierni może ułatwić Ci pracę. Oto kilka niezbędnych rzeczy do prowadzenia cukierni:

Wałek do ciasta

Kołek do wałkowania jest niezbędny dla każdego cukiernika lub piekarza, który chce robić własne ciasta i ciastka od podstaw. Rolling pin są dostępne w wielu różnych rozmiarach i materiałów, w tym drewna, marmuru, stali nierdzewnej i tworzyw sztucznych. Najczęściej spotykane szpilki do wałkowania są wykonane z drewna, które jest niedrogie i łatwe do czyszczenia.

Papier pergaminowy

Papier pergaminowy jest niezbędnym elementem w każdej cukierni, ponieważ pozwala na łatwe podnoszenie ciasteczek lub innych wypieków z blach bez ich rozbijania lub przypalania się. Papier pergaminowy można wykorzystać również do pieczenia innych produktów – np. ciast – dlatego warto zaopatrzyć się w kilka rolek, niezależnie od tego, jaki rodzaj słodyczy sprzedajesz w swoim sklepie.

Waga

Waga to kolejne podstawowe narzędzie, którego potrzebuje każdy cukiernik, aby dokładnie odmierzyć składniki podczas przygotowywania słodkich przysmaków od podstaw. Wagi są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach, począwszy od małych wag kuchennych, które mogą ważyć małe ilości składników do dużych wag przemysłowych, które mogą ważyć setki kilogramów na raz.

Miski do mieszania

Miksery. Występują w wielu odmianach, od mikserów ręcznych z ubijaczkami, które odłącza się od podstawy, po miksery stojące o większej mocy niż miksery ręczne, ale o mniejszej pojemności niż miksery stojące. Miksery ręczne są doskonałe do mniejszych partii, ale mogą nie mieć wystarczającej mocy do większych partii ciasta; miksery stojące są najlepsze do mieszania dużych ilości składników, ponieważ ich ubijaczki można zdjąć z podstawy w razie potrzeby (na przykład podczas robienia ciasteczek). Przystawki do miksera stojącego są również dostępne do użytku z modelami ręcznymi, więc nawet jeśli nie chcesz mieć całego miksera stojącego ustawionego na blacie, możesz go używać tylko do miksowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Napęd w wózkach widłowych
Napęd w wózkach widłowych
Wybór wózka widłowego warto dopasować względem miejsca, w którym będziesz z niego korzystał. Do pracy wewnątrz magazynów hal sklepowych warto […]
Spośród jakich typów lamp dobrać oświetlenie do mieszkania?
Spośród jakich typów lamp dobrać oświetlenie do mieszkania?
Aranżacja pomieszczeń domowych to zawsze wyzwanie dla osób pragnących modnie i atrakcyjnie mieszkać. Dobór mebli, kolorów i dodatków wcale nie […]
Gadżety sportowe, które warto mieć przy sobie podczas każdego treningu
Gadżety sportowe, które warto mieć przy sobie podczas każdego treningu
Aktywność fizyczna pełni ważne zadanie w życiu każdego człowieka. To dzięki niej nasze ciało może przez długo zachować sprawność, a […]
Ostatnie wpisy