Biznes i usługi

Napęd w wózkach widłowych

Wybór wózka widłowego warto dopasować względem miejsca, w którym będziesz z niego korzystał. Do pracy wewnątrz magazynów hal sklepowych warto wybierać wózki o napędzie elektrycznym lub gazowym. Nie będą emitować szkodliwych zanieczyszczeń, a ich zasilanie będzie proste. Do pracy na zewnątrz można sięgać także po wózki spalinowe, odznaczające się najbardziej wydajną pracą.

Konstrukcja wózka widłowego

Znajdziesz przede wszystkim wózki widłowe unosząco-podnośnikowe, wózki do kompletacji pionowej i poziomej oraz wózki wysokiego składowania. Pierwsze z nich to urządzenia do podnoszenia ładunków o dużym ciężarze, z którym nie poradziłyby sobie inne kategorie urządzeń.

Wózki do kompletacji pionowej i zimowej nadają się do zbierania i łączenia różnych grup towarów. Wózki wysokiego składowania pozwalają na efektywne manipulowanie towarem ulokowanym na wysokościach. Rozbudowaną ofertę tych grup urządzeń znajdziesz pod linkiem: https://omv.com.pl/wozki-widlowe-czestochowa.php.

Inne ważne kwestie techniczne

Ważny jest też sposób sterowania, budowa kabiny kierowcy oraz obecność dodatkowych aplikacji i rozwiązań. Polecamy sięgać przede wszystkim po wózki o konstrukcji ergonomicznej, których użytkowanie będzie wygodne i bezpieczne dla Twoich pracowników.

Regulowane ustawienie siedziska i kierownicy, a także sposób konstrukcji kabiny (zabudowanej lub otwartej) warto skonsultować z przyszłymi użytkownikami wózka. Dobrym pomysłem są urządzenia posiadające dodatkowe wzmocnienia kokpitu kierowcy oraz sygnalizatory i lusterka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji