Zdrowy styl życia

Maszyny eliptyczne – jakie efekty daje ćwiczenie na orbitreku?

Orbitrek to urządzenie, z którego chętnie korzystamy – zarówno na siłowniach, jak i w zaciszu własnego mieszkania. Nic w tym dziwnego, skoro regularne treningi mogą przyczynić się do szybkiej redukcji tkanki tłuszczowej. Godzina ćwiczeń na tym sprzęcie umożliwia spalenie nawet 800 kalorii. Dlaczego jeszcze warto korzystać z tego sprzętu? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł.

Dlaczego warto ćwiczyć na orbitreku?

Orbitrek, znany też jako maszyna eliptyczna czy crosstrainer, jest urządzeniem, które angażuje większość grup mięśniowych. Pozwala na trenowanie również górnych partii ciała, które najczęściej są pomijane w trakcie ćwiczeń na innych urządzeniach. Dzięki temu, że wykonywane na nim ruchy są płynne, nie jest on szkodliwy dla stawów. Z tego też powodu mogą z niego korzystać nawet osoby starsze oraz te, które powracają do aktywności sportowej po dłuższej przerwie.

Ćwiczenia na orbitreku, który znajdziemy pod adresem: https://fitcast.pl/kategoria-produktu/sprzet-fitness/eliptyki-i-orbitreki/, mimo że z pozoru wydają się proste i przyjemne, mogą przynieść szereg korzyści. Jedną z nich jest utrata wagi, którą można zauważyć już po miesiącu regularnych ćwiczeń. W zależności od naszej wagi oraz intensywności treningu, a także od indywidualnego tempa metabolizmu, godzinny trening pozwala na spalenie 500-800 kalorii. Jest to również skuteczny sposób na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, szczególnie tej zgromadzonej w okolicach brzucha. Jest to częsta zmora nie tylko osób walczących z nadwagą, lecz także tych o szczupłej budowie ciała. Systematyczny trening pozwoli na pozbycie się tego defektu, poprzez zwiększenie ogólnego tempa metabolizmu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji