Dom i wnętrze

Jakie farby wybrać do malowania wnętrz?

Farby do poszczególnych wnętrz należy dobierać w zależności od funkcji pomieszczenia, a także stylu jego wykończenia. Głównymi czynnikami decydującymi o wyborze farby powinny być: wydajność, odporność na ścieranie, stopień połysku oraz zawartość tzw. lotnych związków organicznych. Warto również zwrócić szczególną uwagę na to, czy produkt, który ma być zaaplikowany będzie pasował do podłoża. W pomieszczeniach o większej wilgotności warto postawić na wyższe parametry produktów – one zapewnią piękny i długotrwały efekt. W sklepach oferowana jest cała gama produktów o dodatkowych właściwościach i zastosowaniach.

Produkty dostępne na rynku

Pełna gama kolorów i odcieni daje możliwość znalezienia produktu, który z pewnością sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Najbardziej powszechne na rynku są farby akrylowe, gdyż są uniwersalne i można nimi wykańczać niemalże wszystkie typy wnętrz. Nie tylko łatwo się nakładają, ale także szybko schną i mają dobre krycie. Ich droższą odmianą są farby lateksowe, o wiele bardziej wytrzymałe na wilgoć i ścieranie, ale równocześnie droższe, dedykowane do kuchni i łazienek.

Na popularności zyskują również produkty strukturalne oraz dekoracyjne – pozwalające na niestandardowe wykończenie. Godne uwagi są także farby tablicowe – po których można pisać kredą, albo magnetyczne w wielu kolorach, dające możliwość dodatkowego dekorowania. W przypadku alergii warto zainteresować się produktami dedykowanymi dla osób szczególnie wrażliwych. Te ostatnie sprawdzą się także w pokojach dziecięcych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji