Życie i człowiek

Jak zadbać o zdrowy uśmiech?

Pierwszym sposobem dbania o zęby jest regularne chodzenie do dentysty. Dentysta zbada Twoje zęby i dziąsła, oczyści je i upewni się, że wszelkie ubytki zostały wypełnione. Pomoże Ci również uporać się z wszelkimi innymi problemami zdrowotnymi jamy ustnej, takimi jak nieświeży oddech czy nadwrażliwość zębów, dlatego warto zapoznać się z ofertą stomatologiczną na stronie https://robertdudziak.pl/ , która zapewni nam komfort na długie lata. Oto kilka innych wskazówek, które pomogą utrzymać Twój uśmiech by wyglądał świetnie:

Mycie zębów

Szczotkuj i nitkuj zęby codziennie. Nitkowanie pomaga usunąć płytkę nazębną z przestrzeni między zębami, gdzie szczoteczki nie mogą dotrzeć. Pamiętaj, aby szczotkować zęby po posiłkach, a zwłaszcza tuż przed snem, kiedy bakterie powodują najwięcej próchnicy.

Dieta

Stosuj zrównoważoną dietę. Cukrowe pokarmy i napoje mogą prowadzić do próchnicy, jeśli są spożywane zbyt często lub regularnie. To samo dotyczy kwaśnych pokarmów, takich jak owoce cytrusowe, pomidory i ocet. Istnieje jednak wiele słodkich i kwaśnych produktów, które są dobre dla Twoich zębów, jak marchew czy żurawina!

Przekąski

Ogranicz przekąski między posiłkami. Jedzenie słodkich przekąsek w ciągu dnia wywiera dodatkowy nacisk na zęby, ponieważ sprzyja rozwojowi bakterii w jamie ustnej. Żuj gumę bez cukru zamiast jeść cukierki lub inne słodycze między posiłkami.

Woda

Pij wodę z fluorem (jeśli jest dostępna). Fluor pomaga wzmocnić szkliwo zębów i zapobiec próchnicy, ponieważ sprawia, że szkliwo jest bardziej odporne na działanie kwasów wytwarzanych przez bakterie płytki nazębnej w jamie ustnej (kwasy rozpuszczają minerały ze szkliwa i zębiny).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji