Jak zadbać o zdrowy uśmiech?
Życie i człowiek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak zadbać o zdrowy uśmiech?

Pierwszym sposobem dbania o zęby jest regularne chodzenie do dentysty. Dentysta zbada Twoje zęby i dziąsła, oczyści je i upewni się, że wszelkie ubytki zostały wypełnione. Pomoże Ci również uporać się z wszelkimi innymi problemami zdrowotnymi jamy ustnej, takimi jak nieświeży oddech czy nadwrażliwość zębów, dlatego warto zapoznać się z ofertą stomatologiczną na stronie https://robertdudziak.pl/ , która zapewni nam komfort na długie lata. Oto kilka innych wskazówek, które pomogą utrzymać Twój uśmiech by wyglądał świetnie:

Mycie zębów

Szczotkuj i nitkuj zęby codziennie. Nitkowanie pomaga usunąć płytkę nazębną z przestrzeni między zębami, gdzie szczoteczki nie mogą dotrzeć. Pamiętaj, aby szczotkować zęby po posiłkach, a zwłaszcza tuż przed snem, kiedy bakterie powodują najwięcej próchnicy.

Dieta

Stosuj zrównoważoną dietę. Cukrowe pokarmy i napoje mogą prowadzić do próchnicy, jeśli są spożywane zbyt często lub regularnie. To samo dotyczy kwaśnych pokarmów, takich jak owoce cytrusowe, pomidory i ocet. Istnieje jednak wiele słodkich i kwaśnych produktów, które są dobre dla Twoich zębów, jak marchew czy żurawina!

Przekąski

Ogranicz przekąski między posiłkami. Jedzenie słodkich przekąsek w ciągu dnia wywiera dodatkowy nacisk na zęby, ponieważ sprzyja rozwojowi bakterii w jamie ustnej. Żuj gumę bez cukru zamiast jeść cukierki lub inne słodycze między posiłkami.

Woda

Pij wodę z fluorem (jeśli jest dostępna). Fluor pomaga wzmocnić szkliwo zębów i zapobiec próchnicy, ponieważ sprawia, że szkliwo jest bardziej odporne na działanie kwasów wytwarzanych przez bakterie płytki nazębnej w jamie ustnej (kwasy rozpuszczają minerały ze szkliwa i zębiny).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Firmowy samochód – jak powinien wyglądać?
Firmowy samochód – jak powinien wyglądać?
Samochody firmowe mogą stanowić element wizerunku wielu przedsiębiorstw. Klienci, obserwując auto z reklamą konkretnej firmy, mogą wyrobić sobie pewne zdanie […]
Jak sprawić, aby zmywanie naczyń nie było przykrym obowiązkiem?
Jak sprawić, aby zmywanie naczyń nie było przykrym obowiązkiem?
Po pysznym obiedzie przyszedł czas na posprzątanie, ale jakoś nikt nie kwapi się do pracy. Sterta naczyń, niczym krzywa wieża […]
Najmodniejsze fotele tego sezonu
Najmodniejsze fotele tego sezonu
Od zawsze synonimem odpoczynku po ciężkim dniu pracy, spotkania przy kawie albo relaksowania się przed telewizorem był fotel. I to […]
Ostatnie wpisy