Życie i człowiek

Jak rozjaśnić ciemne włosy?

Wiele kobiet marzy o pięknych, chłodnych blondach na głowie. Osoby z naturalnie ciemnymi włosami taki efekt mogą osiągnąć dzięki rozjaśnianiu włosów. Istnieje kilka sposobów na przeprowadzenie tego procesu. Aby efekt był jak najlepszy, a włosy nie uległy zniszczeniu, trzeba pomyśleć profesjonalnym rozjaśniaczu do włosów. Nie warto oszczędzać i kupować drogeryjnych kosmetyków.

Włosy do rozjaśniania trzeba przygotować

W pierwszej kolejności trzeba zadbać o to, aby włosy były w dobrym stanie. Nie powinny być świeżo farbowane czy po trwałej ondulacji, jeśli te zabiegi były wykonywane, to rozjaśniać można najwcześniejszej po upływie 3 miesięcy. Im bardziej naturalny stan włosa, tym lepiej podziała na niego zabieg. Ponieważ rozjaśnianie wysusza włosy, koniecznie trzeba zadbać o ich nawilżenie. Dlatego warto użyć profesjonalnych produktów do pielęgnacji, które posiada w swojej ofercie sklep fryzjerski w Poznaniu.

Przed przystąpieniem do rozjaśniania należy określić wyjściowy poziom włosów i poziom pożądanego koloru. Od tego zależy, jaką moc oksydantu aktywującego rozjaśniacz trzeba będzie wybrać. Poziom 1 to czerń, a poziom 10 to delikatny platynowy blond. Niestety, im mocniejszy oksydant, tym bardziej niszczy włosy,

Rozjaśnianie należy wykonywać w starym ubraniu, preparaty odbarwiają tkaninę. Nałożony na włosy kosmetyk należy trzymać na włosach jak najkrócej, lepiej powtórzyć procedurę jeszcze raz, niż narazić je na zniszczenie „przetrzymując” rozjaśniacz. Po spłukaniu, umyć głowę i nałożyć odżywkę silnie nawilżającą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji