Życie i człowiek

Terapia manualna – jakie ma zalety?

Terapia manualna to technika leczenia, która wykorzystuje ręczną, fizyczną manipulację tkanek miękkich w celu złagodzenia bólu lub dysfunkcji i przywrócenia normalnego zakresu ruchu. Terapia manualna jest stosowana w leczeniu wielu schorzeń, w tym bólu pleców, karku, bólów głowy, skurczów mięśni, problemów ze stawami i kręgosłupem.

Wykazano, że terapia manualna jest skuteczna w przypadku następujących problemów:

Ból pleców 

Kiedy kręgosłup jest niewyrównany lub źle ustawiony z powodu urazu lub uwarunkowań genetycznych może powodować ból pleców. Terapia manualna jest stosowana w celu wyrównania kręgosłupa, aby zmniejszyć lub wyeliminować ból.

Ból szyi 

Ból szyi może być spowodowany wieloma czynnikami, od urazu do złej postawy. Terapia manualna może pomóc w wyrównaniu szyi i szybko złagodzić ból szyi, jednocześnie zapobiegając przyszłym problemom.

Bóle głowy 

Bóle głowy są spowodowane wieloma przyczynami, w tym stresem, złymi nawykami sennymi oraz napięciem mięśni szyi i ramion. Terapia manualna pomaga szybko złagodzić te objawy, dzięki czemu możesz spokojnie spędzić dzień, nie martwiąc się o kolejny atak bólu głowy!

Korzyści wynikające z terapii manualnej obejmują:

Złagodzenie bólu  

Terapia manualna może pomóc w zmniejszeniu bólu poprzez zwiększenie przepływu krwi do kontuzjowanych obszarów, zmniejszenie skurczów mięśni i poprawę mobilności stawów.

Poprawa funkcji 

Terapia manualna może pomóc w przywróceniu funkcji poprzez zwiększenie zakresu ruchu wokół stawów i poprawę siły mięśni (zarówno koncentrycznie jak i ekscentrycznie).

Lepszy sen 

Niektórzy ludzie uważają, że terapia manualna pomaga im lepiej spać w nocy poprzez zmniejszenie poziomu niepokoju związanego z ich stanem zdrowia lub zapewnienie relaksacji podczas sesji.

Jeśli chcesz poznać szczegóły, to sprawdź stronę: https://vitalnova.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji