Terapia manualna – jakie ma zalety?
Życie i człowiek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Terapia manualna – jakie ma zalety?

Terapia manualna to technika leczenia, która wykorzystuje ręczną, fizyczną manipulację tkanek miękkich w celu złagodzenia bólu lub dysfunkcji i przywrócenia normalnego zakresu ruchu. Terapia manualna jest stosowana w leczeniu wielu schorzeń, w tym bólu pleców, karku, bólów głowy, skurczów mięśni, problemów ze stawami i kręgosłupem.

Wykazano, że terapia manualna jest skuteczna w przypadku następujących problemów:

Ból pleców 

Kiedy kręgosłup jest niewyrównany lub źle ustawiony z powodu urazu lub uwarunkowań genetycznych może powodować ból pleców. Terapia manualna jest stosowana w celu wyrównania kręgosłupa, aby zmniejszyć lub wyeliminować ból.

Ból szyi 

Ból szyi może być spowodowany wieloma czynnikami, od urazu do złej postawy. Terapia manualna może pomóc w wyrównaniu szyi i szybko złagodzić ból szyi, jednocześnie zapobiegając przyszłym problemom.

Bóle głowy 

Bóle głowy są spowodowane wieloma przyczynami, w tym stresem, złymi nawykami sennymi oraz napięciem mięśni szyi i ramion. Terapia manualna pomaga szybko złagodzić te objawy, dzięki czemu możesz spokojnie spędzić dzień, nie martwiąc się o kolejny atak bólu głowy!

Korzyści wynikające z terapii manualnej obejmują:

Złagodzenie bólu  

Terapia manualna może pomóc w zmniejszeniu bólu poprzez zwiększenie przepływu krwi do kontuzjowanych obszarów, zmniejszenie skurczów mięśni i poprawę mobilności stawów.

Poprawa funkcji 

Terapia manualna może pomóc w przywróceniu funkcji poprzez zwiększenie zakresu ruchu wokół stawów i poprawę siły mięśni (zarówno koncentrycznie jak i ekscentrycznie).

Lepszy sen 

Niektórzy ludzie uważają, że terapia manualna pomaga im lepiej spać w nocy poprzez zmniejszenie poziomu niepokoju związanego z ich stanem zdrowia lub zapewnienie relaksacji podczas sesji.

Jeśli chcesz poznać szczegóły, to sprawdź stronę: https://vitalnova.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak łowić ryby? Porady dla początkujących
Jak łowić ryby? Porady dla początkujących
Łowienie ryb jest bardzo odprężającą rozrywką. Pozwala nie tylko skutecznie się wyciszyć, ale jest także doskonałą okazją do tego, aby […]
Jaką farbę do wnętrz wybrać?
Jaką farbę do wnętrz wybrać?
Odświeżenie wnętrza zwykle zaczynamy od malowania ścian i sufitów. Jednakże wybierając farbę do wnętrza trzeba wziąć pod uwagę nie tylko […]
Pomiary przemieszczeń – do czego mogą służyć?
Pomiary przemieszczeń – do czego mogą służyć?
Pomiary przemieszczeń są stosowane w wielu różnych dziedzinach nauki, w tym w fizyce, chemii i biologii. Mogą być stosowane do […]
Ostatnie wpisy