Życie i człowiek

Kursy specjalistyczne nauczania języka polskiego jako obcego

Język mówiony na co dzień a stosowany w biznesie to często dwa zupełnie różne odmiany. Co prawda zasady gramatyczne i ogólny zarys mowy jest taki sam, jednak zasób słownictwa potrafi być diametralnie inny. Ucząc się języka na tyle, by być w stanie posługiwać się nim w stopniu komunikatywnym, wcale nie oznacza, że damy równocześnie poradzimy sobie w jakichś konkretnych obszarach, np. technicznych. By móc osiągnąć ten poziom, potrzebujemy kursu specjalistycznego.

Warto znać podstawy

Na początku dobrze jest pójść na podstawowy kurs i tam nauczyć się najbardziej podstawowych zwrotów i terminologii. Gdy już obcokrajowiec będzie znał język polski na tyle, że da sobie radę z codzienną komunikacją, może zacząć uczyć się słownictwa, które występuje w danej branży. Może to być na przykład biznes, marketing, bądź jakiś obszar techniczny – informatyka, elektrotechnika, mechanika itp. Specjalistyczny kurs języka polskiego dla obcokrajowców można dziś odbyć praktycznie w każdym mieście w kraju.

Praca w konkretnym obszarze

Jeśli obcokrajowiec chce podjąć w Polsce pracę w jakimś konkretnym zawodzie, musi dobrze znać język techniczny, który jest w nim wykorzystywany. Przekłada się to na wysokość zarobków, kompetencje, a także ciekawszy charakter pracy, niż w przypadku znacznej części stanowisk, np. sprzedawcy czy doradcy handlowego.

Chcąc uderzyć w branżę biznesową lub marketingową – jedne z najbardziej intratnych obszarów w dzisiejszych czasach – zapisanie się na kurs specjalistyczny, np. taki jak oferowane pod tym odnośnikiem: https://learnpolishinwarsaw.pl/pl/, jest w zasadzie koniecznością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji