Życie i człowiek

Męskie buty na wyjątkowe okazje

Decydując się na elegancki styl warto zadbać o dobrze dobrane obuwie. W szafie każdego mężczyzny, który chce ubierać się stylowo powinna się znaleźć para dobrej jakości półbutów. Jakie jednak obuwie wybrać?

Rodzaje eleganckich butów dla mężczyzn

Derby buty nazywane również angielkami to popularny rodzaj eleganckich butów męskich. Ten rodzaj obuwia podobnie jak również klasyczne oksfordki będzie dobrze się komponował z garniturem. Obydwa te typy obuwia męskiego należą do klasyki i zawsze się obronią. Miłośnicy mniej konwencjonalnych rozwiązań i nowinek modowych mogą polubić inny ważny model obuwia męskiego, jakim są monki. Ich cechą charakterystyczną, a zarazem wyróżnikiem jest brak sznurowadeł. Buty te są zapinane na klamry, przez co wyglądają bardziej retro. Takie obuwie ciekawie będzie się komponować z garniturem w kratę.

Jakie powinny być buty do garnituru?

Elegancja i dobry wygląd nie są jedynymi cechami, którymi powinny charakteryzować się dobre do garnituru. Obuwie powinno być czyste, zadbane, wypastowane oraz przede wszystkim wygodne. W niejednym sklepie z męską odzieżą elegancką można znaleźć także i buty, więc przymierzając garnitury warto pokusić się także o dobór obuwia. Zestawiając ze sobą różne wzory na żywo łatwiej będzie wychwycić jakie modele do danego stroju będą pasowały najlepiej. Przykładowo buty wykonane z zamszu mogą być dobrym uzupełnieniem stylu casual smart, ale w przypadku czystej elegancji nie wypadną najlepiej. Do brązowych spodni dobieramy buty w tym samym kolorze, ale w przypadku granatowego lub szarego garnituru pasować może zarówno czarne, jak i brązowe obuwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji