Biznes i usługi

Jak wysłać dokumenty?

Jeszcze kilkanaście lat temu wysyłanie dokumentów odbywało się tradycyjnie na poczcie. Przesyłane papiery wystarczyło zapakować w zwykłą kopertę, w mniejszym lub większym rozmiarze, a następnie nadać listem zwykłym lub poleconym. Obecnie mało kto zdecydowałby się na przesłanie ważnej umowy, czy oferty pakując ją w taki sposób. Jak zatem solidnie zabezpieczyć przesyłki lub listy?

Ochrona przed złymi warunkami pogodowymi

Zwykła koperta nie osłoni przed deszczem czy śniegiem. Łatwo ją także niechcący rozerwać. Ważne dokumenty warto zatem odpowiednio zapakować. Świetnym rozwiązaniem tego problemu są foliopaki. Są to koperty, których wnętrze pokryte jest folią bąbelkową. Dzięki temu chronią zawartość przed zalaniem, ale także w przypadku delikatnych, drobnych przesyłek zabezpieczają je przed uszkodzeniem.

Ciekawą propozycją dla firm sprzedażowych, działających w internecie jest natomiast samoprzylepna koperta kurierska, wykonana z przezroczystej folii. Sprawdzi się w przypadku szybkiego i bezpiecznego adresowania paczki czy listu. Można do niej schować dokument sprzedaży, karty gwarancyjne i inne materiały dla nabywców.

Informacje na paczce dla przewoźników

Przekazywaniem ważnych dokumentów czy paczek zajmują się zwykle firmy kurierskie. Dla bezpieczeństwa ważne, aby każda przesyłka posiadała odpowiednie oznaczenie, które będzie informowało o tym, jak należy się z nią obchodzić. W tej sytuacji przydadzą się specjalne etykiety z informacją, że na przykład w środku znajduje się faktura. Zabezpieczy to klienta przez wyrzuceniem ważnych materiałów do śmieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji