Jak termowizja może pomóc myśliwym w polowaniu?
Wypoczynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak termowizja może pomóc myśliwym w polowaniu?

Myśliwi od lat używają kamer termowizyjnych do dostrzegania jeleni, łosi i innych zwierząt w nocy. Teraz jednak pojawiły się nowe zastosowania tych narzędzi, które mogą pomóc myśliwym w identyfikacji celów w ciągu dnia.

Kamery termowizyjne stały się znacznie bardziej popularne w ostatnich latach ze względu na przystępną cenę i łatwość obsługi tych urządzeń. Termowizory pozwalają myśliwym zobaczyć zwierzęta przez gęste zarośla, co może ułatwić lokalizację zwierzyny.

1. Wykrywanie zwierząt z większej odległości

Z pomocą czujników termicznych, myśliwi mogą wykryć zwierzęta z większej odległości. Dzieje się tak dlatego, że są w stanie zobaczyć ciepło emitowane przez ciało zwierzęcia. Ponieważ zwierzęta ciepłokrwiste emitują ciepło, ich ciała będą widoczne jako ciemne plamy na ekranie. Dzięki tej technologii możesz wiedzieć, gdzie znajduje się zwierzę, zanim zda sobie sprawę z Twojej obecności.

2. Identyfikacja gorących punktów

Jest to szczególnie przydatne, gdy polujesz w zimnych warunkach pogodowych lub w nocy. Możesz nie być w stanie zobaczyć, gdzie zwierzę się ukrywa, ale z urządzeniami wykrywającymi podczerwień, łatwiej będzie Ci je zauważyć, ponieważ mają cieplejszą temperaturę ciała niż ich otoczenie. Technologia ta jest również wykorzystywana w monitoringu i operacjach wojskowych. 

3. Kierunek wiatru

Urządzenia do wykrywania podczerwieni mogą również powiedzieć ci kierunek wiatru. Dzięki temu będziesz wiedział, czy można bezpiecznie strzelać, czy nie. 

4. Pomiar temperatury

Urządzenia do wykrywania podczerwieni mogą być również używane do pomiaru temperatury. Możesz użyć tej funkcji do celów łowieckich, ale ma również wiele innych zastosowań, takich jak prognozowanie pogody.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zaproszenia ślubne – kiedy i jak je rozdawać?
Zaproszenia ślubne – kiedy i jak je rozdawać?
Organizacja przyjęcia ślubnego wymaga od pary wielu godzin przygotowań oraz ogromnego zaangażowania. Jedną z takich kwestii jest rozdawanie zaproszeń na […]
W jakim celu używa się nadkoli w autach?
W jakim celu używa się nadkoli w autach?
Nadkola służą do ochrony kół i zawieszenia przed brudem, gruzem i warunkami atmosferycznymi. Zapewniają również miejsce na większe koła w […]
Wymogi, jakie musi spełniać przyczepa samochodowa
Wymogi, jakie musi spełniać przyczepa samochodowa
Posiadanie własnej przyczepki samochodowej wymaga od nas stosowania się do przepisów prawa, w tym zwłaszcza do zadbania o właściwe wyposażenie […]
Ostatnie wpisy