Wypoczynek

Pływanie łódką wraz z gronem znajomych – o czym warto pamiętać?

Pływanie jachtem czy łodzią to wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu, szczególnie w okresie wakacyjnym. Staje się jeszcze ciekawsze i zachęcające, gdy na łódkę zabierzemy grupę swoich najlepszych znajomych. Zanim jednak zdecydujemy się wypłynąć na otwarte wody, powinniśmy pamiętać o kilku istotnych zasadach.

Żeglowanie ze znajomymi – w co się zaopatrzyć ?

Przede wszystkim każdego uczestnika takiego przedsięwzięcia musimy wyposażyć w kamizelkę asekuracyjną, a także odpowiednią, nieprzemakalną odzież, na wypadek pogorszenia się warunków atmosferycznych. Każdemu przyda się także latarka i sztormiak, czyli specjalna, bardzo wytrzymała kurtka. Dla każdej osoby obecnej na jednostce pływającej powinna być przydzielona przynajmniej jedna linka bezpieczeństwa, a także tzw. wąsy. W tym miejscu trzeba pamiętać także o sprawnej knadze, dostępnej m.in. na witrynie https://www.szopeneria.pl/pl/c/Knagi-szczekowe/176, służącej do unieruchamiania wcześniej wymienionych elementów.

Jeżeli chodzi o samą łódź lub jacht to przed wypłynięciem warto sprawdzić jej stan techniczny, a w razie jakichś usterek, związanych chociażby z lukiem pokładowym lub detalami ożaglowania, bezzwłocznie je naprawić. Warto zaopatrzyć się w zapasowy silnik dobrej marki, jak chociażby ze strony https://www.szopeneria.pl/pl/c/Silniki-elektryczne-do-lodzi-Minn-Kota/204, dzięki czemu podczas dłużej wyprawy nie będziemy narażeni na niebezpieczeństwo całkowitego utknięcia, z dala od lądu.

Przeszkolona, czyli bezpieczna załoga

Każda osoba z grona znajomych powinna umieć radzić sobie w niespodziewanych sytuacjach. Dlatego też przed rozpoczęciem wodnej przygody warto, aby każdy z jej uczestników zapoznał się z zasadami panującymi na łodzi i nauczył się zasad związanych z BHP. Takie działania zagwarantują nie tylko spokojny, ale także niczym nie zagrożony wypoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji