Gdzie stosuje się ekrany led?
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdzie stosuje się ekrany led?

Jeszcze do niedawna dosłownie nikt nie wyobrażał sobie, że na koncertach czy stadionach będzie można oglądać ruchome obrazki na ogromnych ekranach. Dzisiaj ekrany ledowe, bo o nich mowa, są powszechne i spotykane niemal na każdym kroku – nie tylko na wielkich imprezach, ale również na mieście (ekrany wyświetlające reklamy) czy na dworcach (specjalne Systemy Informacji Pasażerskiej).

W służbie reklamy

Życia bez ekranów led nie wyobrażają sobie m.in. właściciele firm i przedsiębiorcy, ponieważ wykorzystują je chętnie do tego, aby skutecznie dotrzeć ze swoją ofertą do klientów. Tego typu ekrany, w przeciwieństwie do zwykłych bilbordów, posiadają bowiem jedną kluczową zaletę – umożliwiają wyświetlanie kilku treści naraz, a nawet animacji.

W związku z tym idealnie nadają się do umieszczania na nich reklam. Taka forma prezentacji produktów lub usług jest znacznie bardziej atrakcyjna wizualnie niż stosowanie statycznych obrazów.

Ledy wyróżniają się dobrą jasnością, bogatą rozpiętością kolorów oraz wysokim kontrastem. Ich głównym budulcem są bowiem diody elektroluminescencyjne, potocznie określane mianem świecących. Ekrany ledowe, oferowane np. przez MEON, odznaczają się ponadto dużą rozdzielczością obrazu, zwłaszcza że niektóre z nich potrafią ją zwiększyć nawet o połowę wskutek właściwego sterowania sygnałem docierającym do diod.

Dzięki temu wzrasta czytelność obrazu nawet z niewielkich odległości. Wszystkie wymienione właściwości ledów powodują, że są one przyszłością branży reklamowej i niedługo wyprą całkowicie dotychczasowe formy reklamy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Garnki – z czego są zrobione i jakie są najlepsze?
Garnki – z czego są zrobione i jakie są najlepsze?
Wybierając garnki do kuchni trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, design czy dekoracje, ale przede wszystkim na to […]
Jak wcześnie należy rozpocząć przygotowania do przeprowadzki?
Jak wcześnie należy rozpocząć przygotowania do przeprowadzki?
Przeprowadzka potrafi być prawdziwym koszmarem. Mieszkając od lat w jednym miejscu, często nie mamy świadomości tego, jak dużo rzeczy posiadamy. […]
Jak zorganizować udaną imprezę plenerową
Jak zorganizować udaną imprezę plenerową
W każdej większej firmie przynajmniej raz w roku odbywa się impreza firmowa. W grudniu, jak zawsze, jest to wigilia firmowa, […]
Ostatnie wpisy