Gdzie stosuje się ekrany led?
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdzie stosuje się ekrany led?

Jeszcze do niedawna dosłownie nikt nie wyobrażał sobie, że na koncertach czy stadionach będzie można oglądać ruchome obrazki na ogromnych ekranach. Dzisiaj ekrany ledowe, bo o nich mowa, są powszechne i spotykane niemal na każdym kroku – nie tylko na wielkich imprezach, ale również na mieście (ekrany wyświetlające reklamy) czy na dworcach (specjalne Systemy Informacji Pasażerskiej).

W służbie reklamy

Życia bez ekranów led nie wyobrażają sobie m.in. właściciele firm i przedsiębiorcy, ponieważ wykorzystują je chętnie do tego, aby skutecznie dotrzeć ze swoją ofertą do klientów. Tego typu ekrany, w przeciwieństwie do zwykłych bilbordów, posiadają bowiem jedną kluczową zaletę – umożliwiają wyświetlanie kilku treści naraz, a nawet animacji.

W związku z tym idealnie nadają się do umieszczania na nich reklam. Taka forma prezentacji produktów lub usług jest znacznie bardziej atrakcyjna wizualnie niż stosowanie statycznych obrazów.

Ledy wyróżniają się dobrą jasnością, bogatą rozpiętością kolorów oraz wysokim kontrastem. Ich głównym budulcem są bowiem diody elektroluminescencyjne, potocznie określane mianem świecących. Ekrany ledowe, oferowane np. przez MEON, odznaczają się ponadto dużą rozdzielczością obrazu, zwłaszcza że niektóre z nich potrafią ją zwiększyć nawet o połowę wskutek właściwego sterowania sygnałem docierającym do diod.

Dzięki temu wzrasta czytelność obrazu nawet z niewielkich odległości. Wszystkie wymienione właściwości ledów powodują, że są one przyszłością branży reklamowej i niedługo wyprą całkowicie dotychczasowe formy reklamy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak uchronić budynek przed pożarem?
Jak uchronić budynek przed pożarem?
Dane statystyczne wyraźnie wskazują, że liczba pożarów budynków prywatnych i przemysłowych z roku na rok wzrasta. Najczęstszym powodem takiego zdarzenia […]
Dlaczego warto wynająć pracowników do ważnych projektów z działu IT?
Dlaczego warto wynająć pracowników do ważnych projektów z działu IT?
Zatrudnienie nowego pracownika w branży IT jest dość skomplikowanym procesem. Wymaga przeprowadzenie szczegółowej rekrutacji i bardzo często okazuje się, że […]
Czym jest responsywność strony www?
Czym jest responsywność strony www?
Strona responsywna cechuje się tym, że można ją wyświetlić na wielu różnych rozmiarach urządzeń mobilnych. Sama dopasowuje się do wielkości […]
Ostatnie wpisy