Jakich technologii używa się w piekarni?
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakich technologii używa się w piekarni?

Zanim pieczywo zostanie dopuszczone do sprzedaży, musi pokonać długą drogę produkcji. Począwszy od odważenia składników, przechodzi przez przygotowanie ciasta, jego miesienie, garowanie, a kończy na wypieku. Na każdym etapie stosuje się inne urządzenie pomagające w uzyskaniu jak najwyższej jakości wyrobu. Jak w każdej branży, im technologia jest bardziej nowoczesna, tym szybciej i łatwiej osiągany jest sukces w postaci idealnego wyrobu.

Technologie pozwalające na osiągnięcie najwyższej jakości chleba

Najważniejszym urządzeniem w piekarni jest piec. Zakład pracujący ekonomicznie wybiera taki, który pozwala na wypiek wszystkich rodzajów chleba, zarówno w foremkach, jak i bez nich. Przykładem dobrej jakości urządzenia jest piec obrotowy SP. Pozwala on na wprowadzenie 100 różnych receptur, jest zautomatyzowany z podnośnikiem wózka, pozwala ustalić czas i temperaturę wypieku. Ponadto, dzięki zastosowanym zabezpieczeniom pomaga w zminimalizowaniu wystąpienia wypadku w zakładzie.

Kolejnym niezbędnym urządzeniem jest miesiarka. To właśnie dzięki jej pracy można uzyskać najwyższej jakości produkt. Zależy ona bowiem od połączenia składników ciasta, jego napowietrzenia i innych czynników chemicznych i biologicznych. Najlepiej w piekarniach sprawdzi się miesiarka spiralna, w której można regulować prędkość obrotów, przygotowuje się wszystkie rodzaje ciasta, a także jest bezpieczna w użyciu.

Ważne technologie to również komory garownicze. W nich ciasto się rozrasta. Najlepiej, gdy posiadają czytelny panel sterowniczy, dzięki któremu można ustalić odpowiednią temperaturę i wilgotność wnętrza. Innymi udogodnieniami są różnego rodzaju krajalnice do chleba: automatyczne, samoobsługowe, taśmowe. Częste zastosowanie znajdują także linie do produkcji chleba o szerokim zastosowaniu.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą IBIS.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dom z prawdziwej cegły – czy to dobry pomysł?
Dom z prawdziwej cegły – czy to dobry pomysł?
Faktem jest, iż elewacja, która została wykonana z naturalnej cegły, wygląda estetycznie. Nie dość, że zwiększa walory estetyczne domu, jest […]
Jak oszczędzić więcej bez konieczności zaciskania pasa? Poznaj 5 sposobów.
Jak oszczędzić więcej bez konieczności zaciskania pasa? Poznaj 5 sposobów.
Kto z nas nie chciałby wyjechać na urlop, kupić sobie czegoś wymarzonego albo po prostu nie martwić się, że nagłe […]
Miejska stylizacja – co pasuje?
Miejska stylizacja – co pasuje?
Współczesna moda gwarantuje wiele swobody, nie trzeba ściśle przestrzegać z góry określonych reguł, aby prezentować się stylowo. Szczególnie dotyczy to […]
Ostatnie wpisy