Falowniki – jakie zadania spełniają?
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Falowniki – jakie zadania spełniają?

Co to jest?

Falowniki to urządzenia elektroniczne, które przekształcają prąd stały (DC) na prąd zmienny (AC). Są one wykorzystywane w zastosowaniach, w których potrzebne jest zasilanie prądem stałym: na przykład w systemach energii słonecznej i turbinach wiatrowych. Inwertery są również używane do konwersji energii z akumulatorów na energię prądu zmiennego w gospodarstwie domowym.

Falownik KEB jest dostępny w wielu kształtach i rozmiarach. Niektóre są przeznaczone do stosowania z określonymi typami akumulatorów lub paneli słonecznych. Inne są bardziej ogólnego przeznaczenia i mogą być używane z różnymi urządzeniami.

Inwertery mają wiele różnych zastosowań i znajdują się w wielu dziedzinach przemysłu. Mogą być używane do zasilania odległych miejsc, gdzie nie ma połączenia z siecią lub zasilaniem sieciowym.

Jakie główne zadania wykonuje falownik?

– Przekształcanie napięcia stałego z akumulatorów lub paneli słonecznych na napięcie zmienne, które może być wykorzystywane przez urządzenia gospodarstwa domowego i inne urządzenia.

– Zapewnienie ochrony przeciwprzepięciowej dla wrażliwego sprzętu, takiego jak telewizory, komputery i urządzenia medyczne.

– Zapewnienie, że podczas pracy urządzenia nie występują skoki lub spadki napięcia na wyjściu (tzw. „szumy”).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak w szybki i łatwy sposób pozbyć się kleszcza?
Jak w szybki i łatwy sposób pozbyć się kleszcza?
Przez niemal cały rok, a szczególnie w okresie letnim, poważne zagrożenie dla spacerujących po dworze ludzi stwarzają kleszcze. Te niewielkie […]
Zagospodarowanie przestrzeni wokół domu – tanie sposoby
Zagospodarowanie przestrzeni wokół domu – tanie sposoby
Zagospodarowanie przestrzeni wokół domu rozpoczyna się zwykle od wytyczania i grodzenia jej granic. Najczęściej do ogradzania wykorzystuje się tanie ogrodzenie […]
Jakie są popularne rodzaje wanien?
Jakie są popularne rodzaje wanien?
Materiał wykonania Jeszcze kilka lat temu wiele osób remontując lub urządzając łazienkę, rezygnowało z wanien na rzecz prysznica. Obecnie wanny […]
Ostatnie wpisy