Dom i wnętrze

Basen w ogrodzie – czy to dobry pomysł?

Basen jest jednym z najpopularniejszych elementów wyposażenia zewnętrznego, ale może być również jednym z najdroższych. Zanim zainwestujesz w basen naziemny lub podziemny, rozważ kilka z tych punktów:

Czy masz wystarczająco dużo miejsca?

Wielkość podwórka będzie określać, jak duży basen można zainstalować. Małe podwórko z ograniczoną przestrzenią może być lepiej dostosowane do modelu naziemnego niż naziemnego. Jeśli masz duży ogród, jednak, w ziemi basen może być najlepszym wyborem. Czy istnieją jakieś specjalne względy? Jeśli mieszkasz w okolicy, w której obowiązują zasady stowarzyszenia właścicieli domów, przed zainstalowaniem basenu warto zapytać o ich zasady dotyczące basenów i jacuzzi.

Czy Twoje podwórko jest odpowiednie?

Baseny muszą być zainstalowane na równym podłożu, aby zapobiec przesiąkaniu wody do gruntu wokół podstawy basenu. Jeśli na Twoim podwórku znajdują się wzgórza lub zbocza, należy je wyrównać przed zainstalowaniem jakiegokolwiek typu basenu. Upewnij się również, że nie ma żadnych podziemnych mediów lub drzew w pobliżu, które mogłyby spowodować problemy z drenażem i stabilnością.

Jaki rodzaj konserwacji będzie wymagany?

Jak w przypadku każdej dużej struktury, baseny wymagają stałej konserwacji, aby utrzymać je bezpieczne i czyste. Będziesz musiał regularnie badać wodę i wymieniać chemikalia w razie potrzeby, a także regularnie czyścić zanieczyszczenia z skimmerów i odpływów.

Przykładowe realizacje basenów znajdziesz na stronie https://www.formafabrica.com/realizacje-basenowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji