Dom i wnętrze

Firany czy rolety – co lepiej sprawdza się w hotelach?

Wystrój wnętrz pokoju hotelowego jest jednym z najistotniejszych jego elementów. Wynika to z tego, że potencjalny klient musi czuć się komfortowo w zajmowanym pomieszczeniu. Ze względu na to, że hotele często przyjmują różnorodnych gości, ciężko dostosować pokój do indywidualnych potrzeb. Dlatego właściciele decydują się na sprawdzone i uniwersalne rozwiązania.

Jedną z ważnych decyzji jest wystrój okna. Każdy, kto chociaż raz był w hotelu wie, że najpopularniejsze są zasłony hotelowe. Rzadko kiedy, jeśli w ogóle, można dostrzec rolety. Wybór wynika z praktycznego podejścia do sytuacji. Zamontowanie rolet jest wygodne, sprawdzają się one w każdej porze roku. Latem nie dopuszczają Słońca, a zimą ograniczają zużycie energii cieplnej. Jednak w żaden sposób nie wpływają na komfort użytkowania. Muszą albo w całości zasłaniać okno, co ogranicza widoczność lub je odsłaniać i narażać lokatora na obserwacje przez obce i niepożądane osoby.

Zalety stosowania zasłon i firan

Przede wszystkim stanowią lepsze rozwiązanie niż rolety, niwelując związane z ich używaniem wady. Firany przepuszczają światło, nie ograniczają widoczności dla lokatora, ale przede wszystkim zapewniają prywatność. Osoba z zewnątrz nie będzie mogła dostrzec tego, co się dzieje w środku – dostrzeże jedynie swoje odbicie. Sposobem na dodatkowe urozmaicenie pomieszczenia są zasłony. Nie tylko wzbogacają wnętrze o dodatkowe kolory, ale też obniżają poziom hałasu. Nadają pomieszczeniu niecodzienny klimat i sprawiają, że wygląda on dostojniej, co wpływa na sposób postrzegania obiektu hotelowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji