Życie i człowiek

Rozwód za porozumieniem stron – jakie ma zalety?

Rozwód za porozumieniem stron jest najprostszym sposobem uzyskania rozwodu. W tym rodzaju rozwodu obie strony są zgodne i chcą zakończyć swoje małżeństwo. Jeśli chcesz złożyć wniosek o rozwód za porozumieniem stron, Ty i twój małżonek możecie uzgodnić wszystkie kwestie związane z rozwodem, w tym opiekę nad dziećmi i alimenty.

Zalety rozwodu za obopólną zgodą to:

Szybki i łatwy

Główną zaletą jest to, że może być zakończony szybko i łatwo, ponieważ obie strony zgadzają się na wszystkie aspekty rozwodu. Proces ten nie obejmuje długiego postępowania sądowego, lecz opiera się na pracy papierkowej i procedurach prawnych. Oznacza to, że nie trzeba stawiać się w sądzie ani przechodzić przez żadne stresujące procesy.

Samodzielny podział majątku i finansów

Kolejną zaletą jest to, że obie strony mogą samodzielnie podejmować decyzje o podziale majątku i finansów, zamiast polegać na sądach, które podejmują te decyzje za nich. Oznacza to, że mogą dojść do porozumienia w sprawie tego, co chcą zrobić ze swoimi pieniędzmi, majątkiem, długami i aktywami.

Niepotrzebna reprezentacja prawna

Przy rozwodzie za obopólną zgodą nie jest też potrzebna żadna reprezentacja prawna – tylko jedna strona musi opłacić adwokata lub radcę prawnego, który zajmie się wszystkimi formalnościami związanymi z zapewnieniem sprawnego przebiegu rozwodu. Jeśli obawiasz się, ile to będzie kosztować, dostępne są dotacje rządowe, które mogą pomóc w obniżeniu niektórych z tych kosztów.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów o tym rozwiązaniu, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://gajda-adwokat.pl/rozwod-za-porozumieniem-stron/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji