Przemysł i technika

Pendrive – mała rzecz, która daje duże możliwości

Pendrive to mały, przenośny dysk, na którym można zapisać różnego rodzaju dane. Jest to bardzo wygodny sposób, biorą pod uwagę, że to urządzenie zmieści się w każdej kieszeni czy też nawet w portfelu. Pendrivy są dostępne o różnych pojemnościach i w różnych fasonach. Najmniejsze z nich mają około 1 cm wielkości. To bardzo mało. Taki mały przenośny dysk można również dać komuś w formie prezentu,np. pendrive z firmowym logo Jakie są więc zastosowania pendrive’ów?

Biura, studia,przechowywanie zdjęć

Te małe przenośne dyski cieszą się dużą popularnością w biurach, na uczelniach i jako dyski do przechowywania danych. Takie urządzenie może być również wykorzystywane jako pamięć usb w hurtowni czy też jak sprytna rzecz do przechowywania zdjęć, notatek, książek oraz dużej ilości muzyki. Biorąc pod uwagę jak kiedyś wyglądały dyski do przechowywania danych, cieszy fakt, że w obecnych czasach wystarczy to mniejsze od zapalniczki urządzenie. Pendrive’y są również przydatne przy prowadzeniu wykładów, szkoleń oraz kursów. Wystarczy wtedy tylko podpiąć pod port USB to małe cudo i mamy wszystkie swoje dane w pożądanym miejscu

Jakie pojemności mają obecne pendrive’y?

Pendrive’a możemy nabyć w różnych pojemnościach przechowywania danych. Największe z nich mają około 1 TB pojemności. To naprawdę sporo! Na takim urządzeniu zmieści się cała domowa biblioteka oraz wszystkie zdjęcia z wielu pokoleń. Te małe przenośne dyski są dostępne w różnych kształtach, kolorach i fasonach. Ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych – zależy to od producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji