Dom i wnętrze

Rodzaje lamp – jakie możemy użyć w naszym domu?

Istnieje wiele rodzajów lamp. Jednak nie wszystkie z nich można wykorzystać w każdym pomieszczeniu w domu.

Oto różne rodzaje lamp, a także ich zastosowania:

Lampy stołowe

Są one zazwyczaj umieszczane na stołach lub stolikach bocznych. Powinny być na tyle małe, aby zmieściły się na tych powierzchniach, nie rzucając się w oczy. Lampy stołowe są przeznaczone do zapewnienia światła dla konkretnego miejsca w pokoju i nie zapewniają odpowiedniego oświetlenia dla całego pokoju lub dużej powierzchni.

Lampy podłogowe

Zapewniają one doskonałe oświetlenie, ale zajmują miejsce na podłodze i mogą być trudne do przeniesienia, jeśli trzeba zmienić układ mebli w salonie lub sypialni. Są idealne do zapewnienia światła nad stolikami kawowymi lub biurkami, gdzie mogą oświetlać cały obszar bezpośrednio wokół nich, pozostawiając mnóstwo miejsca wolnego wokół nich, które nie jest oświetlone przez samą lampę.

Lampy dekoracyjne

Lampy dekoracyjne są wyjątkowe, ponieważ zapewniają bezpośrednie i pośrednie oświetlenie. Przed żarówką znajduje się reflektor, który pomaga skupić światło na powierzchniach wokół nich, zapewniając w ten sposób oświetlenie otoczenia. Firma Luminex lampy dekoracyjne od nich mogą być również używane jako lampy zadaniowe, ponieważ zapewniają również bezpośrednie światło.

Lampy sufitowe

Lampy sufitowe są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, ale mają jedną wspólną cechę – zwisają z sufitu i zapewniają pośrednie oświetlenie poprzez odbite światło pochodzące od ścian i innych powierzchni w pomieszczeniu pod nimi (znane jako oświetlenie otoczenia). Lampy sufitowe są często używane w sypialniach, ponieważ pozwalają spać bez przeszkadzania innym osobom, które mogą spać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji