Psycholog dziecięcy – czym się zajmuje?
Życie i człowiek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Psycholog dziecięcy – czym się zajmuje?

Psycholog dziecięcy jest profesjonalistą, który specjalizuje się w zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży. Psychologowie dziecięcy pracują z dziećmi, które doświadczają problemów emocjonalnych i behawioralnych, jak również z tymi, które potrzebują pomocy w radzeniu sobie z takimi kwestiami jak rozwód lub inne problemy rodzinne, nadużycia, śmierć lub utrata. Mogą również doradzać młodym ludziom, którzy mają problemy z przystosowaniem się do szkoły lub sytuacji społecznych.

Gdzie pracują?

Psychologowie dziecięcy mogą być licencjonowani przez państwo i mogą mieć specjalistyczne szkolenie w zakresie psychiatrii, psychologii lub klinicznej pracy społecznej. Pracują oni w szkołach, szpitalach i ośrodkach leczenia stacjonarnego. Wielu z nich ma również własną prywatną praktykę, w której przyjmuje klientów w trybie ambulatoryjnym.

Czym się zajmują?

Psychologowie dziecięcy leczą dzieci z szerokim zakresem problemów zdrowia psychicznego, takich jak depresja, zaburzenia lękowe, zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD), zespół opozycyjno-obronny (ODD) i zespół zaburzeń zachowania (CD). Warunki te są często diagnozowane w dzieciństwie, ale mogą trwać do dorosłości, jeśli nie są odpowiednio leczone.

Oprócz leczenia chorób psychicznych, psychologowie dziecięcy często pracują z rodzicami nad umiejętnościami rodzicielskimi i dynamiką rodziny, która może wpływać na rozwój dziecka.

Jeśli potrzebujesz skorzystać z pomocy specjalisty, to koniecznie sprawdź witrynę: https://in-altum.com/oferta/dzieci-mlodziez/psycholog-dzieciecy/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie buty ubrać na górskie spacery?
Jakie buty ubrać na górskie spacery?
Góry to trudny, wymagający teren. Nawet jeśli nie planujemy wspinać się na najwyższe szczyty i wystarczą nam niższe partie krętych […]
Pomoc psychologiczna – ratunek w kryzysie
Pomoc psychologiczna – ratunek w kryzysie
Kondycja psychiczna wciąż jest tematem kontrowersyjnym, do którego wiele osób podchodzi z pewnego rodzaju politowaniem. Z tego powodu wiele osób, […]
Taśmy niezbędne do remontu.
Taśmy niezbędne do remontu.
Taśma to niezwykle przydatny wynalazek, dzięki któremu to jesteśmy w stanie wykonać naprawdę wiele, tym bardziej w czasie remontu naszych […]
Ostatnie wpisy