Rodzaje pomników na szambo
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzaje pomników na szambo

Sieć kanalizacyjna spełnia ważną funkcję, ponieważ dzięki niej możliwe jest szybkie transportowanie ścieków pochodzących z domów jednorodzinnych do oczyszczalni. Z różnych powodów nie wszyscy mają jednak do niej dostęp, co pociąga za sobą konieczność stosowania alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich są bezodpływowe zbiorniki na nieczystości, tworzone z różnych materiałów. Doskonałym przykładem są choćby szamba plastikowe w Poznaniu, które charakteryzują się niską ceną i wysoką szczelnością.

Produkty z betonu i tworzyw sztucznych

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu przydomowe szamba wykonywano samodzielnie, ale dzisiaj wykorzystuje się do tego celu bezodpływowe pojemniki z betonu, żelbetonu lub tworzyw sztucznych (laminatów). Decydując się na zakup takiego zbiornika, należy koniecznie zadbać, aby został do niego dołączony specjalny certyfikat szczelności, niezbędny przy odbiorze budowlanym.

Na rynku znajdziemy m.in. modele szamb z betonowych kręgów, których montaż polega na wykonaniu wykopu w ziemi, ustawieniu w nim wspomnianych kręgów, a następnie podkopaniu całości do określonej głębokości. Obecnie nie są one tak popularne jak dawniej i coraz częściej zastępuje się je wersjami z betonu formowanego na miejscu. Wynika to z faktu, że te drugie konstrukcje zapewniają znacznie lepszą trwałość oraz szczelność. Oprócz tego możemy się zdecydować na prefabrykowany zbiornik betonowy – jego montaż ogranicza się jedynie do wykonania wykopu i osadzenia w nim pojemnika.

Zdecydowanie najchętniej wybierane przez klientów są jednak modele z laminatów, czyli tworzyw sztucznych (np. plastiku), które odznaczają się dużą lekkością, łatwością w transporcie oraz odpornością na substancje chemiczne. Nadają się one nie tylko do przechowywania szamba, ale też substancji stosowanych w rolnictwie. Jeśli chodzi o tego typu zbiorniki dla rolnictwa Poznań jest miastem, gdzie kupimy je najtaniej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak okiełznać puszące się włosy?
Jak okiełznać puszące się włosy?
Puszące się włosy są zmorą niejednej kobiety. Problem ten dotyczy nie tylko posiadaczek włosów kręconych, ale także prostych. Związane jest […]
Jak oszczędzić więcej bez konieczności zaciskania pasa? Poznaj 5 sposobów.
Jak oszczędzić więcej bez konieczności zaciskania pasa? Poznaj 5 sposobów.
Kto z nas nie chciałby wyjechać na urlop, kupić sobie czegoś wymarzonego albo po prostu nie martwić się, że nagłe […]
Jak wygląda proces leczenia nerwicy?
Jak wygląda proces leczenia nerwicy?
Nerwica to jedno z najbardziej popularnych zaburzeń psychicznych, z którymi mamy dzisiaj do czynienia. Wszystko z powodu szaleńczego trybu życia, […]
Ostatnie wpisy