Pomysłowe akcesoria, które zadbają o rozwój i aktywność Twojego kota
Życie i człowiek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pomysłowe akcesoria, które zadbają o rozwój i aktywność Twojego kota

Każdy opiekun kota wie jak wyjątkowe są to zwierzęta. Są niezwykle inteligentne i ciekawskie już z natury jednak, jeśli nie dostarczymy im bodźców do zabawy mogą popaść w przygnębienie, a nawet chorobę. Szczególnie należy zadbać o mruczki, które nie wychodzą na dwór, nie mają towarzystwa innych zwierząt oraz dorosłe koty. Zabawki są jakimś rozwiązaniem, lecz aktywny kot potrzebuje zaspokajać swoje naturalne instynkty wspinając się, skacząc czy obserwując otoczenie z wysokości.

Mały i duży

Już od pierwszych dni pobytu kota w naszym domu warto zadbać o jego potrzeby. Nie tylko jedzenie, woda i czysta kuweta sprawią, że nasz kot będzie się prawidłowo rozwijał. Zarówno małe kocięta, jak i dorosłe koty potrzebują dodatkowych sprzętów i akcesoriów (zabawki, transporter, bezpieczne legowisko). Bardzo ważnym i przydatnym sprzętem jest drapak. Dzięki temu dodatkowemu wyposażeniu unikniemy niszczenia mebli. Ponadto większe drapaki stwarzają więcej możliwości zabawy. Budki i hamaki zamocowane na drapaku to doskonałe miejsce na odpoczynek. Dodatkowo zawieszone tam zabawki zachęcają kota do wspinaczki i zabawy dbając o jego aktywność fizyczną w każdym wieku.

Prawidłowy rozwój kota zapewnią zabawki, najlepiej takie, które stworzą warunki jak przy polowaniu. Ważne, aby zapewnić mruczkowi taką rozrywkę, która pobudzi jego intelekt oraz utrzyma dobrą kondycję na lata. Dzienna porcja aktywności jest potrzebna, zwłaszcza kotom nie wychodzącym na dwór.

Koci świat

Kot lubi przemieszczać się na swoich zasadach. Lubi się wspinać, wskakiwać na meble. Aby stworzyć zwierzakowi lepsze warunki do zabawy i rozwoju warto zamontować na ścianie elementy nadające się do wspinania i przebywania na wysokości. Doskonale nadają się do tego budki, hamaki czy półki dla kota Sklep zoologiczny posiada w swojej ofercie niezbędne wyposażenie do zamontowania na ścianie. Rampy i mostki łączące poszczególne półki można rozmieścić w taki sposób, aby kot mógł obejść całe pomieszczenie bez konieczności schodzenia na podłogę. 

Stworzenie kotu bezpiecznej przestrzeni do aktywnej zabawy sprawi, że będziemy mieć w domu naprawdę szczęśliwego mruczka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do czego może Ci się przydać folia stretch?
Do czego może Ci się przydać folia stretch?
Folia stretch to polietylenowa folia charakteryzująca się dużą rozciągliwością. Dzięki temu świetnie nadaje się do owijania różnego rodzaju przedmiotów, zwłaszcza […]
Audyt energetyczny przedsiębiorstwa – dlaczego warto go wykonać?
Audyt energetyczny przedsiębiorstwa – dlaczego warto go wykonać?
Duże przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy Prawo przedsiębiorców są zobowiązane do przeprowadzania audytu energetycznego co 4 lata. Brak wywiązania się z […]
Jak oświetlić ciemne pomieszczenia w domu?
Jak oświetlić ciemne pomieszczenia w domu?
Często zdarza się tak, że godzinami planujemy idealny wystrój wnętrza, kupujemy dodatki, aranżujemy, a efekt końcowy nas nie zadowala. Czasem […]
Ostatnie wpisy