Życie i człowiek

Od czego zacząć przygodę z krawiectwem?

Jeśli zdecydowałaś się, że chcesz nauczyć się szyć na maszynie, z pewnością obejrzałaś już wszystko na ten temat w internecie i przeczytałaś niejedną książkę. Jeśli jednak nadal masz poczucie, że nie wiesz, od czego zacząć, ten tekst na pewno Ci pomoże. 

Szycie dla początkujących

Na początku wybierz projekt. Nic tak nie motywuje do działania, jak dokładna wizja tego, co chcesz osiągnąć. W końcu chcesz zacząć szyć po to, by Tworzyć oryginalne stroje. Zacznij więc od wyboru kreacji. Nie porywaj się od razu na skomplikowany żakiet. Zamiast tego wybierz np. prostą spódnicę, bluzkę lub spodnie. Kopalnię wykrojów znaleźć można między innymi pod podanym adresem https://szyj.pl/wykroje-krawieckie/spodnie-i-kombinezony/.

Wybierz materiał. Na początku nie inwestuj jednak pieniędzy w dobrej jakości, drogą tkaninę. Dobrze szyje się bawełna oraz len i na nich warto zaczynać swoją przygodę z szyciem. 

Kolejnym etapem będzie wybór odpowiedniego sprzętu. Znajdź sklep z maszynami do szycia w swojej okolicy lub pożycz pierwszą maszynę od kogoś znajomego. Jeżeli zdecydujesz się na zakup, pamiętaj, że pierwsza maszyna nie musi być zaawansowana. Taka prostsza nie zrazi Cię na początku, a na pewno wystarczy. 

Sama maszyna to jednak nie wszystko. Musisz zaopatrzyć się także w nici pasujące do tkaniny, odpowiednie nożyczki do cięcia materiałów, prujkę do nitek, specjalne mydełko do rysowania na materiale, szpilki, dodatkowe igły do maszyny i małe precyzyjne nożyczki. Pomimo sporej ilości gadżetów, ich cena nie będzie na szczęście wysoka. 

Teraz nie pozostaje nic innego jak zasiąść do maszyny i wykonać pierwsze dzieło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji