Na czym polega dezynfekcja termiczna przeciw ASF?
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na czym polega dezynfekcja termiczna przeciw ASF?

Dezynfekcja termiczna jest procesem, w którym ciepło jest wykorzystywane do zabijania bakterii, wirusów i innych mikrobów. Dezynfekcja termiczna jest stosowana do kontroli ASF od początku lat 2000. Pierwszym krokiem w stwierdzeniu czy jest potrzebna dezynfekcja ASF w formie termicznej jest określenie, czy zakażone zwierzę może być bezpiecznie przetransportowane do rzeźni w celu uboju lub ugotowania. Dezynfekcja termiczna może być osiągnięta przy użyciu jednej z następujących metod:

Filtracja

Filtry są używane do usuwania cząstek z cieczy lub gazów. Ponieważ cząstki te mają tendencję do zatrzymywania mikroorganizmów, można je usunąć przepuszczając ciecz lub gaz przez filtr o porach mniejszych niż rozmiar mikroorganizmów. Najczęstszym typem filtra używanego do dezynfekcji termicznej jest filtr membranowy podgrzewany parą wodną, który wykorzystuje porowaty materiał taki jak tlenek glinu (alumina) lub tlenek tytanu (rutyl) do wychwytywania mikroorganizmów, gdy przepływa przez niego gorąca woda.

Ciśnienie

Woda pod wysokim ciśnieniem może być używana do sterylizacji materiałów. Strumienie cieczy pod wysokim ciśnieniem mogą być skuteczne w zabijaniu mikrobów na powierzchniach w szpitalach i innych placówkach medycznych, ponieważ generują wystarczającą siłę, aby wniknąć głęboko w szczeliny sprzętu i instrumentów.

Ciepło

Ciepło zabija mikroby poprzez denaturację białek i kwasów nukleinowych w ich komórkach; to znaczy zakłóca ich zdolność do prawidłowego funkcjonowania poprzez zmianę ich kształtu i struktury. Ciepło może również zabić mikroby poprzez ich wysuszenie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Salon – wizytówka domu
Salon – wizytówka domu
Wszystkie pomieszczenia w domu można zaprojektować w sposób praktyczny i gustowny zarazem. Naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom klientów wychodzą producenci mebli i […]
Na jakie kwestie zwrócić uwagę dokonując wyboru lunch boxa?
Na jakie kwestie zwrócić uwagę dokonując wyboru lunch boxa?
Jeśli szukasz lunch boxa, który może być używany do pracy, szkoły lub podróży, to jest kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć […]
O czym należy pamiętać przy parzeniu herbaty?
O czym należy pamiętać przy parzeniu herbaty?
Herbata dziś wraca na salony i to dosłownie – coraz częściej deklasuje kawę, a wieczory przy herbacie i ciastku to […]
Ostatnie wpisy