Bez kategorii

Kiedy warto zdecydować się na terapię małżeńską?

Będąc w długoletnim związku, być może myślimy, że doskonale znamy naszego partnera i samych siebie. Sądzimy, że niczego nie trzeba już poprawiać. Tymczasem myślenie, zgodnie z którym nie trzeba się już angażować w poznawanie drugiej osoby, jest pierwszym krokiem do problemów w związku.

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać?

Na terapię małżeńską należy zgłosić się, kiedy pojawią się pierwsze sygnały, że w naszej relacji dzieje się źle. Nie należy czekać do chwili, kiedy sytuacja będzie nie do zniesienia. Przesłanki, by zgłosić się na terapię małżeńską dostępną na https://osrodek-centrum.pl, to: trudności w codziennej komunikacji z partnerem, powtarzające się kłótnie lub ciche dni, brak współżycia seksualnego. Inne powody to brak porozumienia co do sposobu wychowywania dzieci albo co do wydawania pieniędzy.

Terapeuta, poprzez obserwację, jak małżonkowie komunikują się ze sobą, jest w stanie określić źródło ich problemów. Kobiety i mężczyźni komunikują się na odmienne sposoby – prowadzi to do nieporozumień i frustracji. Na terapii nauczymy się mówić do partnera w taki sposób, by uszanować jego postawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji