Zdrowy styl życia

Jakiego typu zabiegi czekają nas w profesjonalnym centrum rehabilitacji?

W profesjonalnym centrum rehabilitacji możemy skorzystać z bardzo wielu specjalistycznych zabiegów, które niwelują ból narządów ruchu o różnej etiologii. Przewaga takich zabiegów nad innymi jest taka, że nie leczą jedynie doraźnie, lecz stosowane regularnie potrafią całkowicie wyeliminować schorzenie, bez skutków ubocznych i szkodliwego działania na cały organizm. Jedną z dziedzin, w ramach której można wykonać właśnie takie zabiegi, jest balneologia, czyli medycyna fizykalna wykorzystująca w lecznictwie jedynie naturalne surowce, jak chociażby borowiny.

Pozostałe zabiegi to przede wszystkim wykonywane przez profesjonalnych fizykoterapeutów, terapie manualne i masaże lecznicze poszczególnych odcinków kręgosłupa. W takim centrum będziemy mogli skorzystać z nowoczesnych rozwiązań fizykoterapeutycznych, jak bodyflow, czy deep oscillation, skanlab, fala uderzeniowa albo laser wysokoenergetyczny.

Najlepsze zabiegi na uciążliwe schorzenia

Wiele osób zmagających się z kolanem skoczka, czyli zniszczonymi więzadłami na skutek mikrourazów może skorzystać z takiego rozwiązania, jak fala uderzeniowa, która nie tylko niweluje ból, ale usuwa zmiany kostno-mięśniowe. W ten sposób można wyleczyć także ostrogę piętową, łokieć tenisisty, czy wiele innych schorzeń. W najlepszych centrach rehabilitacji najważniejsza jest jednak wcześniejsza konsultacja z wyspecjalizowanym fizjoterapeutą lub lekarzem medycyny fizykalnej, który dostosuje zabieg do indywidualnych wymagań pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji