Jakie umiejętności warto posiadać w swoim CV?
Życie i człowiek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie umiejętności warto posiadać w swoim CV?

CV to narzędzie marketingowe, ale także odzwierciedlenie Twoich umiejętności, doświadczenia i wiedzy.

Dobrze napisane CV pomoże Ci zdobyć pracę, ale może też stanowić różnicę między tym, czy dostaniesz rozmowę kwalifikacyjną, a tym, czy zostaniesz pominięty.

Mając to na uwadze, oto kilka umiejętności, które warto mieć w swoim CV:

Doświadczenie w sprzedaży

Sprzedaż jest jednym z najczęstszych stanowisk, na które ludzie aplikują szukając pracy. Jeśli masz doświadczenie w sprzedaży, pokazuje to potencjalnym pracodawcom, że wiesz jak komunikować się z ludźmi, sprzedawać pomysły i zamykać transakcje.

Doświadczenie w zarządzaniu

Kierownicy są odpowiedzialni za nadzorowanie pracy wykonywanej przez innych i upewnianie się, że członkowie zespołu wykonują swoje zadania na czas i zgodnie z polityką firmy. Jeśli już wcześniej zarządzałeś pracownikami lub nadzorowałeś ich pracę, wspomnij o tym w swoim CV. Pracodawcy chcą widzieć, że potrafisz skutecznie zarządzać ludźmi, jednocześnie osiągając wyniki.

Znajomość programu Excel

Dobrym pomysłem jest podkreślenie wszelkich doświadczeń, jakie masz w korzystaniu z programu Microsoft Excel. Pracodawcy chcą widzieć, że potrafisz pracować z arkuszami kalkulacyjnymi i podejmować decyzje na podstawie zawartych w nich danych. Jeżeli nadal nie miałeś styczności z tym programem, to na stronie https://exceliadam.pl/ możesz dowiedzieć się więcej o kursie Microsoft Excel.

Umiejętność pisania

Wiele firm wymaga od pracowników pisania raportów lub tworzenia prezentacji jako części ich pracy. Jeśli masz tego typu umiejętności w swoim CV, pokazuje to pracodawcom, że jesteś w stanie zamienić myśli w słowa i przedstawić je jasno innym w formie pisemnej (lub ustnej).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie meble pasują do przedpokoju?
Jakie meble pasują do przedpokoju?
Przedpokój to bardzo istotne miejsce w każdym domu, choć zwykle niedoceniane. Jak sama nazwa wskazuje stanowi miejsce reprezentujące cały dom […]
Ultradźwięki w budownictwie
Ultradźwięki w budownictwie
Wykorzystanie badań ultradźwiękowych w budownictwie jest bardzo szerokie. Dzięki nim możliwe jest sprawdzenie wewnętrznych struktur konstrukcji bez konieczności pobierania ich […]
Korzyści z picia koktajli oraz soków
Korzyści z picia koktajli oraz soków
Spożywanie warzyw i owoców ma niebagatelny wpływ na życie człowieka. Posiadają one walory czysto zdrowotne, ale również wpływające na wygląd […]
Ostatnie wpisy