Życie i człowiek

Jakie obowiązki ma właściciel psa?

Pies jest najwierniejszym towarzyszem człowieka – uwielbia go przede wszystkim za samą obecność, ale też karmienie, zabawę, przytulanie czy wyprowadzanie na spacer. Każdy właściciel tego zwierzaka powinien sobie jednak zdawać sprawę, że opieka nad nim to zarówno mnóstwo radości i przyjemności, jak i masa obowiązków. Niestosowanie się do nich może nawet skutkować określonymi konsekwencjami prawnymi. Należy m.in. zaopatrzyć się w stosowne akcesoria dla psów i zadbać o właściwe żywienie, choć to oczywiście nie wszystko.

Traktujmy swojego zwierzęcego przyjaciela tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani

Na wstępie warto napisać kilka słów o kwestiach prawnych. Posiadając czworonoga, pod żadnym pozorem nie wolno nam znęcać się nad nim, kaleczyć go czy używać wobec niego jakichkolwiek form przemocy. Nie można też dopuścić do sytuacji, w której zwierzę stanowi zagrożenie dla zdrowia lub życia postronnych osób. Dlatego konieczne jest używanie kagańców, zwłaszcza w przypadku groźnych ras.

Kolejnym podstawowym obowiązkiem właściciela jest podawanie psu odpowiednio zbilansowanej pod względem składników odżywczych karmy – w postaci suchej lub mokrej, w zależności od upodobań zwierzaka. Jej duży wybór jest dostępny na https://www.amibelle.pl/karmy-dla-psa-c-60_50.html.
Inne wymagane czynności to:

– dbanie o to, aby pies miał stały dostęp do chłodnej, a przede wszystkim świeżej wody
– zapewnienie mu komfortowego i suchego kąta do spania (posłanie w domu albo zacienione miejsce na zewnątrz)
– regularne wizyty u weterynarza w celu sprawdzenia stanu zdrowia zwierzęcia (szczepienie, odrobaczanie, ochrona przed pchłami, leczenie w razie kłopotów ze zdrowiem itp.)
– dbanie o opiekę nad psem w razie naszej nieobecności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji