Dom i wnętrze

Jakie akcesoria często używane są w ogrodach?

Przydomowy ogródek to wielofunkcyjna przestrzeń, w której wraz z nadejściem ciepłych dni coraz częściej i chętniej spędzamy wolny czas. W jakie przydatne akcesoria zaopatrzyć swój ogród, aby każdy domownik mógł w pełni wykorzystać jego potencjał?

Domowy plac zabaw

Ogród to prawdziwa gratka dla maluchów, które uwielbiają spędzać czas na wolnym powietrzu. Organizując przestrzeń dedykowaną najmłodszym, trzeba wziąć pod uwagę ich bezpieczeństwo, czyli dobierać akcesoria zgodnie wiekiem dzieci. Maluchy docenią obecność piaskownicy, huśtawki i zjeżdżalni, podczas gdy nieco starsze dzieci zdecydowanie bardziej ucieszy trampolina, której wyposażeniem obowiązkowym powinna być siatka do trampoliny chroniąca przed upadkiem i potencjalnym złamaniem ręki czy nogi.

Strefa relaksu

Ogród jest idealnym miejsce na odpoczynek po ciężkim dniu pracy. Podstawę jego wyposażenia powinny zatem stanowić meble ogrodowe. Ich wybór powinien być uzależniony od funkcji jakie będą spełniać. Jeżeli zamierzamy jeść w ogrodzie posiłki warto pomyśleć o stole i krzesłach. W przypadku, kiedy jednak chcemy mieć przestrzeń, w której możemy spokojnie usiąść i napić się kawy lub poczytać książkę, wystarczy zestaw kanapowy z miękkimi poduchami i niewielki stolik kawowy. Nie należy jednak zapominać o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej.

Alternatywą dla popularnych parasoli może być namiot handlowy, który jest znacznie stabilniejszy. Dodatkowo, namioty zaopatrzone w ścianki boczne doskonale ochronią także przed deszczem i wiatrem, pozwalając na korzystanie z ogrodu nawet podczas letnich opadów. Nie bez znaczenia jest także fakt, że takie rozwiązanie wpływa niezwykle korzystnie na kondycję mebli ogrodowych, które w zdecydowanej większości nie są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji