Dom i wnętrze

Jak dekoruje się nowoczesne wnętrza?

Dekorowanie wnętrz to często temat przeznaczony dla specjalistów, lecz sami także chętnie się tym zajmujemy, bowiem pozwala to stworzyć przestrzeń jaką sobie wymarzymy, a jednocześnie sprawia po prostu dużo przyjemności. Czym kierować się przy doborze dekoracji?

Powiększanie optycznej przestrzeni

Współczesna myśl dekoratorska kładzie często nacisk na minimalizm, ale też elementy, które będą sprawiały, iż przestrzeń danych pokojów będzie nam się wydawała większa niż jest w rzeczywistości. Pozwala na to zastosowanie jasnych barw i dobre oświetlenie, ale także chętnie wykorzystywane przez nowoczesnych dekoratorów szkło.

Dużą popularnością cieszą się obecnie stoły oraz mniejsze stoliki z tego właśnie surowca, a dobrym rozwiązaniem będą także panele szklane do kuchni. Można je wykorzystać zarówno w formie blatów, jak i frontów do mebli czy uzupełnienia przestrzeni między nimi. Odpowiednio wykonane są też odporne na wysokie temperatury, przez co często wykorzystuje się je w restauracjach.

Dekoracje do tego miejsca można znaleźć na https://skycolor24.pl/panel-szklany-110-Restauracja.html. Niezbędnym elementem wyposażenia i zarazem dekoracji współczesnego domu czy mieszkania są także lustra, która bardzo powiększają przestrzeń optyczną pomieszczenia.

Kolorystyczne akcenty

Obecnie coraz chętniej wybiera się podłogi w jasnych odcieniach i podobne umieszcza się na ścianach. W kontraście do nich oraz licznych szklanych elementów, doskonale sprawdzają się pojedyncze kolorowe meble lub ozdoby. Dzięki temu mocno się wyróżniają i nadają pomieszczeniom charakteru, jednocześnie nie tworząc poczucia przesytu i przytłaczającej nas przestrzeni, a taki efekt dają często wnętrza nadmiernie wypełnione kolorami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji