Przemysł i technika

Jak dbać o klimatyzację w samochodzie?

Klimatyzacja to jedna z najważniejszych funkcji w samochodzie. W upalne dni posiadanie klimatyzacji w samochodzie jest niezbędne. Jeśli nie używasz swojego samochodu przez kilka dni w lecie, upewnij się, że klimatyzacja jest wyłączona i rozmrożona przed odłożeniem go na miejsce. Pomoże to zapobiec uszkodzeniom systemu spowodowanym nagromadzeniem się ciepła.

System klimatyzacji w Twoim samochodzie musi być odpowiednio konserwowany, aby działał sprawnie i efektywnie. Oto kilka wskazówek, jak możesz zadbać o układ klimatyzacji w swoim samochodzie:

Regularnie sprawdzaj pasek sprężarki 

Kiedy kupujesz nowy samochód, sprawdź, czy pasek sprężarki został wymieniony lub czy został zmieniony na inny rodzaj paska, który może nie być kompatybilny z Twoim pojazdem. Pasek sprężarki utrzymuje razem wszystkie elementy układu klimatyzacji i jeśli się zepsuje, Twój samochód nie będzie prawidłowo chłodzony. Zgodnie z zaleceniami większości producentów pasek sprężarki należy wymieniać co najmniej co sześć miesięcy.

Utrzymuj filtry w czystości 

Filtry są bardzo ważnymi częściami każdego systemu AC, ponieważ zapobiegają przedostawaniu się zanieczyszczeń do silnika i jego trwałym uszkodzeniem. Filtr silnika należy czyścić regularnie, co najmniej raz na miesiąc, aby nie dopuścić do przedostawania się kurzu do silnika.

Okresowo czyść rurkę spustową

Rurka spustowa ma za zadanie zapobiegać ponownemu przedostawaniu się wilgoci do układu klimatyzacji po spuszczeniu jej przez korek chłodnicy podczas serwisowania układu chłodzenia samochodu lub podczas wymiany filtra oleju (jeśli jest używany).

Jeśli szukasz miejsca do wykonania ewentualnej naprawy, to sprawdź stronę: http://www.prostauto.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji