Przemysł i technika

Podest magazynowy – do wykonywania jakich czynności może się przydać

Na wyposażeniu magazynu powinien znaleźć się, co najmniej jeden podest magazynowy. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie, a praca bez niego może być znacząco utrudniona. Ułatwia on wiele czynności, z którymi można spotkać się podczas wykonywania swoich obowiązków w magazynie. 

Do czego służy podest magazynowy?

To konstrukcja, zwykle wykonana ze stali nierdzewnej, złożona z określonej ilości schodów i poręczy. Jest ona niezbędna podczas pracy na większych wysokościach. Podestem magazynowym magazynier posługuje się w celu dostania się na wyższe partie w magazynie. W zależności od rodzaju magazynowanych przedmiotów, przy pomocy podestu można układać je na wyższych półkach. Przydatny jest również podczas robienia różnego rodzaju remanentów  czy przeliczeń dostępnych materiałów. Podesty można spotkać również w wielkopowierzchniowych sklepach, szczególnie tych z asortymentem budowlanym. W tym przypadku zwykle używa się nieco niższych podestów, które pomagają pracownikom sklepu podczas obsługi klientów i dokładania brakujących produktów.

Jaki podest wybrać?

Wysokość podestu magazynowego należy dostosować do wysokości regałów, które będziemy uzupełniać podczas pracy na magazynie. Najniższe podesty mają nieco ponad metr wysokości. Służą one do pracy na niewielkich wysokościach. Jeśli nasz magazyn jest bardzo wysoki, warto pomyśleć o zakupie wyższego podestu. Najwyższe z nich mają kilka metrów wysokości. Umożliwia to bardzo szeroki zasięg pracy magazynierów. Należy również pamiętać, że dobry podest powinien być wyposażony w dobrej jakości koła, poprawiające jego mobilność. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji