Co jest niezbędne w laboratorium elektronicznym?
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co jest niezbędne w laboratorium elektronicznym?

Dobre laboratorium elektroniczne musi posiadać odpowiednie narzędzia i sprzęt. Do kluczowych elementów należą: lutownica, obcinaczki do drutu i szczypce. Wszystkie one są niezbędne do budowania obwodów. Często dobrym pomysłem jest posiadanie lutownicy ze zmienną regulacją temperatury.

Śrubokręty i szczypce

Bardzo przydatne jest posiadanie w swoim zestawie laboratoryjnym kilku różnych rozmiarów zarówno śrubokrętów jak i szczypiec. Zawsze można je kupić pojedynczo w zależności od potrzeb, ale często taniej jest kupić je w zestawach.

Części elektroniczne

Do laboratorium będziesz potrzebował różne części elektroniczne. Niektóre z nich to rezystory, kondensatory i tranzystory. Wszystkie trzy można znaleźć w większości sklepów z artykułami elektronicznymi.

Multimetr cyfrowy (DMM)

DMM jest niezbędnym urządzeniem testowym w każdym laboratorium elektronicznym, ponieważ może wskazać napięcie lub prąd przepływający przez dowolny obwód. Będziesz także potrzebował zestawu sond, które podłącza się do przewodów DMM, aby móc mierzyć napięcie lub prąd w różnych punktach obwodu bez konieczności przecinania go przewodami, które mogą spowodować zwarcie czegoś ważnego lub uszkodzenie wrażliwych elementów, takich jak mikroprocesory lub tranzystory.

Oscyloskop

Oscyloskop jest kolejnym urządzeniem testowym, które każdy inżynier elektronik potrzebuje w swojej skrzynce narzędziowej. Oscyloskop pozwala na obserwację przebiegów generowanych przez urządzenia elektroniczne takie jak tranzystory, opampy i timery 555, co jest przydatne podczas rozwiązywania problemów z układami lub projektowania nowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o dobry stan budynków?
Jak dbać o dobry stan budynków?
Utrzymanie budynków w jak najlepszym stanie technicznym i wizualnym to obowiązek każdego administratora. W tym kierunku podjąć można wiele różnorodnych […]
Jak sprawdzić, czy mięso z grilla nie jest już surowe?
Jak sprawdzić, czy mięso z grilla nie jest już surowe?
Skwiercząca, aromatyczna i ładnie przysmażona pieczeń z grilla, która po rozkrojeniu okazuje się surowa w środku, to koszmar każdego kucharza-amatora, […]
Biuro księgowe – kiedy warto skorzystać z ich usług?
Biuro księgowe – kiedy warto skorzystać z ich usług?
Nie każda firma ma czas zajmować się księgowością. Zwłaszcza jeżeli składa się z małej ilości osób lub mowa jest o […]
Ostatnie wpisy