Biznes i usługi

Czy można uzyskać kredyt dla nowej firmy bez bik?

Własny biznes to marzenie wielu osób, które często jest hamowane przez brak pieniędzy na rozwój firmy. Jednym ze sposobów zdobycia finansów dla nowo powstałej działalności jest kredyt. Niestety większość banków bardzo rygorystycznie podchodzi do młodych biznesów i wymaga wielu zabezpieczeń oraz wysokiej punktacji w Biurze Informacji Kredytowej. Bardzo często w praktyce okazuje się, że mamy zaległości w spłacie wcześniejszych zobowiązań, a co za tym idzie nasza ocena w bik nie jest zbyt dobra. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem są pożyczki dla firm bez bik.

Kredyty dla nowych firm bez bik.

Jedną z możliwości uzyskania pożyczki dla firm bez bik jest skierowanie swoich kroków do instytucji pozabankowych. Maja one szeroki wachlarz ofert, jednak w tym przypadku musimy się liczyć z stosunkowo wysokim oprocentowaniem pożyczonej kwoty pieniędzy. Dlatego warto dobrze rozważyć czy rzeczywiście jest to dobre rozwiązanie. Firmy zajmujące się udzielaniem pożyczek bez sprawdzania naszej historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej są skłonne pożyczyć często duże kwoty pieniędzy, jednak jest to związane z większymi kosztami oraz sporą prowizją. Kredyty dla nowych firm bez bik są czasami jedynym rozwiązaniem.

Innym rozwiązaniem są pożyczki społecznościowe. Jest to stosunkowo młody model pożyczania pieniędzy, jednak w tym przypadku możemy negocjować warunki wysokości oprocentowania pożyczki z inwestorami. Sami ustalamy jaką kwotę chcemy pożyczyć, na jaki okres czasu oraz za jaki procent. Takiej pożyczki może nam udzielić jedna osoba lub też kilka osób może złożyć się na całą kwotę pożyczki. Niekiedy warto rozważyć takie rozwiązanie i w ten sposób zdobyć pożyczkę dla firm bez bik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji