Życie i człowiek

Budowa e-papierosa

W ostatnich latach możemy zaobserwować szybki wzrost popularności e-papierosów. Są uważane za zdrowszy odpowiednik tradycyjnych papierosów, gdyż nie posiadają zawartych w papierosach toksycznych i rakotwórczych związków. Użytkownicy e-papierosów uważają, że ułatwiają one porzucenie palenia. Nagłe odstawienie nikotyny może powodować złe samopoczucie, rozdrażnienie i inne zdrowotne skutki uboczne, z powodu których wiele osób chcących rzucić palenie szybko się poddaje. E-papieros może całkowicie zaspokoić potrzebę palenia, dostarczając do organizmu nikotynę, której ilość możemy stopniowo zmniejszać.

Jak działa taki poręczny e-papieros?

Najnowsza generacja e-papierosów stopniowo odchodzi od wyglądu przypominającego tradycyjnego papierosa na rzecz wyglądu zbliżonego kształtem do grubego długopisu. Na rynku można spotkać także ciekawsze kształty, np. przypominające fajkę. Klasyczny e-papieros zazwyczaj składa się z dwóch głównych części: źródła zasilania oraz parownika. 

Elementem odpowiadającym za zasilanie jest bateria lub akumulator. Parownik jest elementem, do którego nalewamy liquid, a on podgrzewa go i zamienia w parę. Na rynku dostępnych jest wiele smakowych liquidów, które mogą skutecznie urozmaicić doświadczenie palenia. Można spotkać nie tylko liquidy o rześkim smaku owoców, ale także liquidy zawierające olejki CBD zamiast nikotyny, np. o smaku niesamowitej odmiany kush konopii indyjskiej.

Oferta e-papierosów jest niezwykle szeroka. Dla osób pragnących czegoś więcej, stworzono mody elektroniczne. Dają one możliwość wprowadzania własnych modyfikacji w budowie, dzięki czemu można uzyskać lepsze walory smakowe oraz widowiskowe chmury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście + 13 =

Wybór redakcji