Życie i człowiek

Jak okiełznać puszące się włosy?

Puszące się włosy są zmorą niejednej kobiety. Problem ten dotyczy nie tylko posiadaczek włosów kręconych, ale także prostych. Związane jest to przede wszystkim z tym, że łuski są otwarte, a włosy są słabo nawilżone i odżywione. Niekorzystnie wpływa na nie także suche powietrze w pomieszczeniach oraz generowane przez suszarki i inne urządzenia przeznaczone do stylizacji.

W jaki sposób dbać o puszące się włosy?

W pierwszej kolejności trzeba zadbać o właściwe nawilżenie włosów. W tym celu konieczne jest stosowanie dobrej jakości szamponu oraz odżywek. Wzmocnią włosy i sprawią, że będą one lśniące i gładkie. Dobrym pomysłem jest także szampon wygładzający, który pomoże zamknąć łuski. Kolejnym krokiem, który przyniesie świetne efekty jest zamiana używanej dotąd szczotki na grzebień. Powinien mieć on szeroko rozstawione zęby, co zapobiegnie puszczeniu i plątaniu się włosów.

Dobrym pomysłem jest także ograniczenie korzystania z suszarki, której gorące powietrze może niszczyć kosmyki. Zdecydowanie lepiej pozostawić włosy, aż wyschną same. W sytuacji, gdy jest to jednak niemożliwe i trzeba skorzystać z suszarki warto wysuszyć je przy użyciu zimnego powietrza. Trzeba także pamiętać, aby nigdy nie pocierać kosmyków ręcznikiem. Zaleca się także, aby do ostatniego płukania włosów wykorzystać chłodną wodę, która zamknie łuski i sprawi, że będą one pięknie lśniły. Regularne podcinanie końcówek również może przynieść zadowalające efekty i znacząco ograniczyć problem z nadmiernym puszeniem się włosów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji