Szafka na buty – jaką wybrać?
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szafka na buty – jaką wybrać?

Korytarz to ważne miejsce w domu, które wiele mówi o jego mieszkańcach. Powinny się się tu znaleźć nie tylko wieszaki do przedpokoju, ale też specjalne szafki, dzięki którym przy wejściu zapanuje porządek. Rząd stojących obok siebie butów nie jest tym, co chcielibyśmy pokazać gościom wchodzącym do naszego domu. Idealnym rozwiązaniem tego problemu wydaje się szafka na buty. Producenci oferują sporo modeli, które różnią się od siebie pojemnością, funkcjonalnością, wyglądem i jakością wykonania. Wybór odpowiedniego mebla może zależeć od wielu czynników. Jeśli trudno nam podjąć ostateczną decyzję zapoznajmy się z podstawowymi modelami dostępnymi na rynku.

Wysokie szafki

To najlepszy wybór dla tych, którzy dysponują niewielkim przedpokojem. Wąskie, składające się z kilku półek szafki nadają się doskonale do tego rodzaju pomieszczeń. Należy jednak pamiętać, że ich montaż jest nieco bardziej skomplikowany. Warto więc zawczasu zastanowić się czy samodzielnie podołamy temu zadaniu (część sklepów posiada w swojej ofercie opcję montażu za dopłatą).

Regały na buty

Jeśli nie posiadamy dużej liczby obuwia, możemy zdecydować się na niskie regały składające się z kilku półek. Takie meble nie zajmują wiele miejsca, nie zmieszczą jednak każdego typu butów. Ciekawym rozwiązaniem są regały bez przedniej ścianki. Nie każdy sklep posiada je w swoim asortymencie, przykład takiej oferty znajdziemy tutaj: https://furnilux.pl/szafki-i-polki-na-buty.

Szafki z siedziskiem

Osobom starszym z pewnością spodobają się meble z siedziskiem. Z reguły charakteryzują się one niewielkimi rozmiarami i nie wymagają samodzielnego montażu. Zmieszczą się zatem nawet w niewielkim przedpokoju, a dodatkowo ułatwią zakładanie obuwia tym, którzy mają problemy ze schylaniem się. To świetny przykład połączenia wygody i funkcjonalności!

W ofercie producentów znajduje się jeszcze kilka innych modeli szafek na buty. Jeśli chcemy pochwalić się naszą kolekcją obuwia, możemy wybrać stylowe meble bez przedniej ścianki. Pamiętajmy jednak, że zanim dokonamy wyboru powinniśmy przeanalizować nasze potrzeby oraz sprawdzić kubaturę pomieszczenia. Nie ma sensu kupowanie wielkiego mebla na kilka par butów, czy wybór szafki, która zajmie większość wąskiego korytarza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ciekawe propozycje zajęć dla nastolatka
Ciekawe propozycje zajęć dla nastolatka
Wiek nastoletni to idealny czas na to, aby rozwijać swoje zainteresowania oraz szukać swojej drogi życiowej. Na pewno pomocne w […]
Z czym może pomóc fizjoterapeuta?
Z czym może pomóc fizjoterapeuta?
Ruch to zdrowie, a regularna aktywność fizyczna to klucz do utrzymania przyzwoitej kondycji, szczupłej sylwetki oraz dobrego samopoczucia. Niestety nie […]
Dlaczego warto mieć sesję ślubną w plenerze?
Dlaczego warto mieć sesję ślubną w plenerze?
Ślub i wesele to z pewnością jedne z najważniejszych momentów w życiu pary młodej. Nic więc dziwnego, że wielu osobom […]
Ostatnie wpisy