Soczewki kontaktowe na rok – czy naprawdę na 12 miesięcy bez zmian?
Życie i człowiek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Soczewki kontaktowe na rok – czy naprawdę na 12 miesięcy bez zmian?

Soczewki roczne kontaktowe to najczęściej spotykany rodzaj soczewek wybieranych w salonach optycznych. Wykonane są z cienkiego, elastycznego tworzywa sztucznego i dostarczane z receptą od optometrysty.

Cały rok spokoju!

Soczewki roczne muszą być wymieniane co roku, ponieważ nie posiadają powłoki, która utrzymuje je w świeżości i czystości. Są też bardziej narażone na uszkodzenia i rozwój problemów takich jak zarysowania, czy też miko otarcia. Nie mniej z reguły są one w dobrej kondycji przez cały rok i przede wszystkim chwalone są przez konsumentów.

Jak działają soczewki roczne?

Soczewka jest umieszczana wewnątrz Twojego oka i utrzymywana na miejscu przez zjawisko zasysania, przez co bez problemu trzyma się tęczówki.

Istnieją dwa rodzaje soczewek kontaktowych:

  • Soczewki roczne są używane przez osoby, które noszą soczewki kontaktowe przez rok lub dłużej. Są najczęściej spotykanym typem soczewek i mogą być noszone w dzień i w nocy. Stanowią niemałe udogodnienie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na regularne wizyty u specjalisty, przez co z zachowaniem właściwej konserwacji, przez cały rok widzimy wyraźnie i nawet nie czujemy obecności soczewki w oku!
  • Kontakty jednodniowe muszą być wyjmowane każdej nocy, czyszczone i przechowywane w roztworze przed pójściem spać. Nie powinny być czyszczone w żaden inny sposób niż za pomocą płynu do czyszczenia dostarczonego przez optometrystę lub optyka.

Jeśli nosisz soczewki roczne przez 12 miesięcy lub dłużej, być może nadszedł czas, aby pomyśleć o ich zmianie, pamiętaj, że powinniśmy postępować zgodnie z wytycznymi optyka i wymieniać soczewki, gdy zauważymy, że jest taka potrzeba.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Komputery przemysłowe dla Twojego przedsiębiorstwa – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Komputery przemysłowe dla Twojego przedsiębiorstwa – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Wybór komputerów przemysłowych dla Twojego przedsiębiorstwa ma ogromny wpływ na wydajność i niezawodność Twojej firmy. Nigdy nie wiadomo, co czeka […]
Na czym polega redukcja masy?
Na czym polega redukcja masy?
Problem otyłości dotyka coraz większej liczby osób. Niejednokrotnie spędzamy wiele godzin na poszukiwaniu sposobów, które pomogą nam zrzucić zbędne kilogramy. […]
Sposoby na podkreślenie kości policzkowych
Sposoby na podkreślenie kości policzkowych
Smukła twarz o wyraziście zarysowanej linii szczęki oraz kości policzkowych to cecha wyglądu pożądana gąwiele kobiet. Wystające kości twarzy postrzegane […]
Ostatnie wpisy