Dom i wnętrze

Remont łazienki – co zrobić aby to pomieszczenie było funkcjonalne?

Łazienka musi być ładna, ale także funkcjonalna. To pomieszczenie powinno sprawdzać się w czasie szybkiej porannej toalety i niespiesznych, wieczornych kąpieli. W większości przypadków ta mała przestrzeń spełnia także rolę pralni. Powierzchnia, którą możemy przeznaczyć na łazienkę, zazwyczaj jest niewielka. Szczególnie dotyczy to mieszkań w blokach. Kilka prostych trików aranżacyjnych oraz bardzo dobrej jakości sprzęt sprawi jednak, że nasz pokój kąpielowy będziemy odwiedzać z ogromną przyjemnością.

Praktyczna glazura, dobra jakość sprzętu i idealne rozplanowanie przestrzeni

Funkcjonalna łazienka powinna mieć odpowiednio rozmieszczone sprzęty. W internecie bez problemu znajdziemy informacje o tym, w jakiej odległości od prysznica umieścić umywalkę lub ile miejsca potrzebujemy w okolicach toalety. Trzymając się tych wskazówek, unikniemy kiepskiego rozplanowania przestrzeni.

Drugim istotnym elementem w tym pomieszczeniu jest glazura. Najlepiej wybrać jasne, matowe modele płytek, które optycznie powiększą łazienkę. Odcienie beżu oraz delikatnych kremów sprawią również, że na kaflach nie będzie widać po każdej kąpieli osadu z kamienia.

Kupując urządzenia sanitarne, nie oszczędzajmy przesadnie. Postawmy na znanych, renomowanych producentów cieszących się nieposzlakowaną opinią. Jeśli mamy okrojony budżet, skorzystajmy z wyprzedaży i outletów. Np. w sklepie Ekomonter możemy wyposażyć się we wszystkie akcesoria instalacyjne w bardzo korzystnych cenach, co zdecydowanie wpłynie na ostateczny rachunek za remont naszej funkcjonalnej łazienki marzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji