Na co zwrócić uwagę przy zakupie butów sportowych?
Życie i człowiek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na co zwrócić uwagę przy zakupie butów sportowych?

Buty sportowe to asortyment, który nie zawsze wysuwa się na pierwszy plan. Nasza stopa jest jednak obciążona podczas wykonywania większości sportów. Warto zatem odpowiednio dobierać obuwie, w celu uniknięcia przyszłych problemów.

Do czego potrzebne?

W zależności od dyscypliny, będziemy potrzebowali nieco innego obuwia. Szczególnie narażeni na urazy są amatorscy biegacze. Trzeba pamiętać o tym, że proste sporty drużynowe również stanowią dla naszego organizmu wyzwanie. Nawet, gdy gramy w ,,niegroźną” siatkówkę.

Wyskoki i lądowania na ziemi w naturalny sposób wpływają na nasze stawy. Ważna staje się amortyzacja, pewność ruchów oraz stabilizacja. Obuwie musi być także przewiewne. Dlatego wśród siatkarzy możemy często spotkać obuwie Asics. Uczucie komfortu znacząco ułatwia nam dalszą rozgrywkę. Gdy jesteśmy w pełni bezpieczni, myślimy tylko o rywalizacji.

Luźny czy opięty?

W bucie noga musi czuć się swobodnie. Niektórzy jednak odbierają to zbyt dosłownie. Ważne jest to, abyśmy posiadali pełną kontrolę ruchów. Nie można jednak ,,człapać” czy też nie kontrolować położenia stopy w zbyt luźnym egzemplarzu. Dobre dopasowanie jest kluczem do komfortowego użytkowania.

Materiały

Wysiłek powoduje nadmierne pocenie się. Tyczy się to również naszych stóp. Dlatego materiał, z którego wykonano obuwie, musi zapewniać odpowiednie właściwości wentylacyjne. Konieczne są odpowiednie systemy odprowadzania potu. Z takich technologii korzystają największe firmy, stawiające na komfort użytkowników.

Podeszwa

Ostatnim ważnym elementem jest podeszwa. Tutaj należy zwrócić uwagę na jej kształt oraz ogólną twardość. Konieczne jest zachowanie balansu między tymi właściwościami. Gdy dosięgają nas wątpliwości, warto zapytać o poradę fachowca. Dobre buty posłużą nam na więcej niż jeden sezon. Wydatek zwróci się zatem w pełni.

Bogaty wybór butów sportowych znajdziesz np. w sklepie internetowym Woliniusz.

Sprawdź także ofertę: Adidas neo v racer – buty na co dzień.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wybór sofy do salonu
Wybór sofy do salonu
Sofa w salonie pełni wyjątkową funkcję i jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego mieszkania. Na niej spędza się wspólnie wolny czas, […]
Jakie akcesoria są ważne podczas grania online?
Jakie akcesoria są ważne podczas grania online?
Zmagania podczas gry sieciowej są bardzo intensywne. Nawet mniej dynamiczne potyczki dostarczają zawodnikom wielu emocji. Brak możliwości wczytania stanu gry […]
Wyprawka dla niemowlaka – co musi się w niej znaleźć?
Wyprawka dla niemowlaka – co musi się w niej znaleźć?
Wszyscy rodzice spodziewający się dziecka powinni przygotować wyprawkę dla maluszka. Przed wpadnięciem w wir zakupów warto wcześniej sporządzić listę wszystkich […]
Ostatnie wpisy