Dom i wnętrze

Meble do pokoju dla gości

Różne święta, wesela czy niespodziewane wizyty znajomych to sytuacje, które zdarzają się w naszym życiu regularnie. Często wymagają one przenocowania gości we własnym domu. Najlepiej nadaje się do tego celu specjalnie wydzielone pomieszczenie pełniące rolę dodatkowej sypialni. Należy je koniecznie wyposażyć w kilka niezbędnych mebli, gwarantujących gościom maksymalny komfort. Takie konstrukcje znajdziemy np. w tym sklepie internetowym:  https://meblem4.pl/lozko-jednoosobowe-z-materacem-i-szuflada-fabian,id19423.html

Wygodne łóżko to nie wszystko

Podstawą dobrze urządzonego pokoju gościnnego jest łóżko z wygodnym materacem. Najlepiej zdecydować się na model dwuosobowy w  uniwersalnym rozmiarze 160×200 cm, wsparty na solidnym stelażu metalowym albo drewnianym. Alternatywą do mniejszych wnętrz jest sofa dwuosobowa rozkładana, która w ciągu dnia pełnią wyłącznie funkcję miejsca do siedzenia (oszczędność przestrzeni). Oprócz mebla do spania w pokoju gościnnym musi się znaleźć szafka nocna, ewentualnie komoda z kilkoma szufladami. Oba te elementy są przeznaczone do przechowywania osobistych rzeczy oraz drobiazgów.

Dobrze, jeśli w pomieszczeniu wydzielimy kąt na szafę garderobianą (na ubrania i dodatki), niewielki stolik, krzesło i dwa fotele o lekkiej konstrukcji. Bez wątpienia przyda się też telewizor lub radio dla zapewniania gościom odpowiedniej porcji rozrywki. Pamiętajmy o tym, aby taki pokój był dedykowany stricte niespodziewanym wizytom znajomych, natomiast nie pełnił roli domowego składzika. Ta zasada dotyczy również dekoracji – niewskazane jest umieszczanie prywatnych fotografii, obrazów, figurek czy innych zbędnych bibelotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji