Obecnie bardzo wiele osób posiadających dom jednorodzinny wybiera ekogroszek jako podstawowy materiał grzewczy na sezon jesienno-zimowy. Produkt ten charakteryzuje się bowiem dobrą kalorycznością (na średnim poziomie 24-25 MJ/kg), wysoką spiekalnością, łatwością w eksploatacji i przechowywaniu, a także niską zawartością trujących substancji (siarka, tlenek węgla itp). Poza tym jest przeznaczony do spalania w nowoczesnych, wyjątkowo nieskomplikowanych w obsłudze piecach z podajnikiem retortowym. Jeśli interesuje nas ekogroszek Katowice to miasto, gdzie zaopatrzymy się w niego w licznych hurtowniach i sklepach.
Ekogroszek zdecydowanie najlepiej jest kupować w okresie wiosenno-letnim (od kwietnia do końca sierpnia), ponieważ ryzyko nabycia kiepskiej jakości produktu jest wówczas stosunkowo niewielkie, a dostęp do niego w zasadzie nieograniczony. Pamiętajmy o tym, że wraz z nadejściem zimy na rynku pojawiają się handlarze wykorzystujący dobrą koniunkturę, którzy oferują ekogroszek o słabych parametrach, a na dodatek po mocno zawyżonej cenie. Kolejnym ważnym argumentem przemawiającym za zakupem omawianego paliwa wiosną lub latem jest jego optymalna wilgotność (poniżej 10%).
W warunkach słonecznej pogody ma ono bowiem szansę na szybkie wyschnięcie, zwłaszcza jeśli jest składowane pod gołym niebem. Musimy mieć na uwadze, że zbyt mokry ekogroszek z pewnością okaże się niewystarczająco wydajny, a jego używanie może nawet skutkować korozją podajnika oraz zasobnika, czyli dwóch najważniejszych elementów kotła retortowego. To z kolei nie tylko nie pozwoli nam zaoszczędzić, ale narazi nas na niepotrzebne wydatki związane z naprawą urządzenia. Istotną kwestią jest też forma, w jakiej najlepiej nabywać ekogroszek. Odpowiedź jest jednoznaczna – warto postawić na produkt w workach 20 lub 25 kg, gdyż bez trudu można go przewieźć ze sklepu do domu i łatwiej utrzymać porządek w pomieszczeniu gospodarczym. Jeśli zainteresował nas ekogroszek workowany Włocławek to miasto, w którym kupimy go zarówno w detalu, jak i hurcie.